V Německu policie zasahovala proti teroristům. Ale pozor, nešlo o muslimy, ale o „levicové aktivisty“

20.03.2018 13:37 | Zprávy

Německo se dlouhá léta potýká s levicovým extremismem, byť mediální a politický mainstream s oblibou ukazuje prstem především na „krajně pravicový extremismus“. Magazín Spiegel a další média nyní informují o zásahu policie, která odhalila teroristické plány Antify.

V Německu policie zasahovala proti teroristům. Ale pozor, nešlo o muslimy, ale o „levicové aktivisty“
Foto: Vít Hassan
Popisek: Antifa uspořádala demonstraci na náměstí Antonplatz v Berlíně

Ve Spojených státech má levicové hnutí Antifa nálepku teroristického hnutí a zásah německé policie v minulém týdnu ukazuje, že americké zpravodajské služby rozhodně nemluví do větru. Policie v Durýnsku dle magazínu Spiegel při zátahu na buňky Antify objevila několik kilogramů chemikálii, které se používají při výrobě „třaskavých náloží“. Premiér Durýnska Bodo Ramelow z Levice, který zastává svůj post od roku 2014, se nyní ocitl pod tvrdým politickým tlakem.

Jak zmiňuje Spiegel, k zátahu durýnské policie došlo minulý týden v úterý a zajištěni při něm byli dva pachatelé ve věku pětadvacet a jednatřicet let. Policie u nich našla několik kilogramů výbušnin a chemikálii a již proti nim vznesla konkrétní obvinění. Oba pachatelé patří k okruhu lidí, kteří sympatizují s extrémně levicovým uskupením Antifa, na jedné z demonstrací na podporu přijímání uprchlíků v Praze byl k vidění například předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Jeden z podezřelých byl konkrétně členem Aliance pro občanskou odvahu a lidská práva, které bylo vládou Durýnska uděleno ocenění za dodržování demokratických principů. A právě proto se nyní stal vedoucí představitel durýnské vlády Ramelow hlavním terčem kritiky z řad politiků i veřejnosti. „Zveřejněné výsledky vyšetřování ukazují, že Ramelow ocenil organizaci, jejíž představitel plánoval teroristický útok,“ cituje magazín šéfa durýnské CDU Mike Mohringa.

V příštích dnech, podle Spiegelu, by se celým případem měl  zabývat parlament v Durýnsku. Přes poměrně jasné důkazy zatím soud netvrdí, že by zatčené osoby plánovaly bombové útoky. Podle prokuratury v nejlidnatějším městě Durýnska Gera zatím není prokázané, že by měli záměry pachatelů politické kořeny. Naopak ministr vnitra této spolkové země Georg Maier z SPD nevylučuje, že chystané útoky byly politicky motivované.

Maier připomněl násilnosti v průběhu summitu G20 v Hamburku, na kterých se loni v létě značnou měrou podílela právě Antifa a jí spřízněné levicově extremistická hnutí. Několik dní poté německá média informovala také o snaze levicových radikálních uskupeních narušit plynulý chod železniční dopravy. Na vlakovou dopravu dle Deutsche Bahn zaútočili levicoví radikálové v roce 2016 více než třicetkrát.


 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Ohodnocení práce politika

Dobrý den, opakovaně se ukazuje, že ne všichni politici pracují a chodí do práce. Nemyslíte, že by stálo za úvahu, aby všichni politici (poslanci, senátoři i ministři) byly z větší části placeni za odvedenou práci? Třeba za to, jak často se účastní schůzí, hlasování, kolik předloží zákonů apod? Nemy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Z korby náklaďáku zakončil Farage volební kampaň. Silným návrhem

11:41 Z korby náklaďáku zakončil Farage volební kampaň. Silným návrhem

Nigel Farage, jeden z hlavních strůjců brexitu, se opět hlásí o slovo. Podaří se mu v britském větši…