Jak moderátor pořadu Sean Hannity dokládá v jedné z reportáží, většina amerických bezpečnostních expertů poukazuje na nebezpečí infiltrace džihádistů v rámci uprchlické vlny. Přímo ve studiu potom vlivný konzervativní komentátor diskutuje o migrační vlně a případném přijímání syrských uprchlíků s bezpečnostním analytikem Arashem Arameshem a americkou konzervativní publicistkou a protiislámskou aktivistkou Brigitte Gabriel.
Samotný Hannity nijak netají, že přijímání syrských uprchlíků považuje za hazard se životy amerických občanů. Stejně jako Donald Trump či bezpečnostní experti z FBI argumentuje tím, že většina syrských uprchlíků nemá doklady, a není tak možné zjistit, jaká je jejich minulost a motivace k příchodu do Spojených států. Aramesh argumentuje tím, že uprchlíci mířící do Evropy a uprchlíci směřující do Spojených států jsou dvě odlišné skupiny.
„Před vstupem do Spojených států jsou žadatelé o azyl prověřováni FBI, Národní bezpečnostní agenturou a dalšími orgány po dobu téměř dvou let,“ tvrdí Aramesh, což však Hannity popírá a konstatuje, že za vlády Obamovy administrativy se tento proces zkrátil na pouhé tři měsíce a ptá se Aremeshe, jak lze v rámci rozhovorů zjistit, jestli daný syrský uprchlík nesympatizuje s idejemi Islámského státu. Na to reaguje Aremesh obviněním Hannityho z protimigrantské demagogie a rasismu.
Naopak Brigitte Gabriel nachází s Hannitym společnou řeč a konstatuje, že infiltrace džihádistů v rámci uprchlické vlny se již dávno děje. Gabriel také tvrdí, že mezi uprchlíky importovanými do Evropy a Spojených států nejsou žádné rozdíly. „My víme, že uprchlíci, kteří se mají dovézt do Ameriky, budou importováni z táborů OSN... Neexistuje žádný způsob, jak je prověřit,“ říká Gabriel s tím, že v americké ústavě se nepíše nic o tom, že se musí Spojené státy povinně postarat o teroristy vydávající se za uprchlíky z Blízkého východu.
Letos dvaapadesátiletá rodačka z Libanonu Brigitte Gabriel, vlastním jménem Nour Semaan, je vzhledem ke svým kritickým názorům na islám častým hostem Fox News. Do Spojených států emigrovala v roce 1989 a působila zde v oblasti médií a reklamy. Po 11. září 2001 se začala angažovat v boji proti islamizaci. Založila mimo jiné organizaci American Congress for Truth (ACT) a ACT! For America. Podle mnohých Gabriel říká nahlas to, co si Američané myslí, ale bojí se to říci nahlas, aby nebyli obviňování z rasismu a xenofobie.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro