Zásadním problémem, který Amper Market řeší, jsou pohledávky vůči EPK ve výši 74 miliónů Kč za dodanou, ale nezaplacenou elektřinu. Tato suma pro Amper Market může být existenční, protože společnost i při miliardových tržbách negeneruje příliš zisk (konkrétně za rok 2016 měla při tržbách 3,15 miliardy Kč hospodářský výsledek ve výši pouhých 3,6 miliónu Kč).
To, co ale Amper Market zřejmě pálí ještě víc, je, že se mu během agónie EPK nepodařilo převzít kmen jejích zákazníků, přestože o to usiloval velmi agresivní kampaní včetně pohrůžek odpojením obcí od dodávek elektřiny během zimního období, pokud okamžitě neuzavřou smlouvu na dodávku elektřiny s ním. Úspěšnějším hráčem v boji o kmen EPK se ukázala společnost Energie Pro, která převzala většinu z odběrných míst, na něž předtím dodávala EPK (a přes ni skrytě Amper Market).
Amper Market vytáhl do boje proti společnosti Energie Pro za pomoci všech dostupných právních a mediálních nástrojů. Pohled Amper Marketu shrnuje rozhovor, který Palaščák poskytl Lidovým novinám. Více ZDE a ZDE
Vyřizuje si v něm účty nejen s jednateli EPK a konkurentem Energie Pro, ale i s KDU-ČSL, kterou obvinil s propojení s EPK, a dokonce i společností ČEZ prodej, která spolupracuje s Energie Pro podobně, jako dříve EPK spolupracovalo s Amper Marketem.
Energie Pro si ale Palaščákovy útoky nenechala líbit a reagovala obsáhlým vysvětlením zaslaným všem obchodním partnerům i úřadům. V něm mimo jiné uvádí, že Amper Market se dopouští nekalé soutěže rozšiřováním lživých informací:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pas