Vedoucí komunista řeže umělce z demonstrací: „Elita národa“. Svou skutečnou, proměnlivou a přizpůsobující se tvář dokázali nejen v roce 1989

17.06.2019 17:53 | Zprávy

ROZHOVOR Útok na současného premiéra není jen tak. Posunul důstojné žití člověka, přidal seniorům. Komu slouží rozkradení republiky a šláplo se na „penězovody“? Odkazování na StB je směšné, protože se všeobecně vědělo, s čím jde Andrej Babiš do politiky. Ostatně, kdo všechno byl ve Státní bezpečnosti, když řada materiálů je nenávratně skartována? Strach z otevřených kauz a zločinů při privatizaci, to je možná to, co žene umělce, údajnou „elitu národa“, spolu se studenty degradovaného školství do ulic a na náměstí. A landsmanšaft u nás? Pro koho je Německo vzorem všech ctností, místo aby se požadovaly válečné reparace, tak jako je tomu v jiných státech. To vše najdete v rozhovoru s Miroslavem Kavijem, předsedou plzeňské krajské organizace a člena ústředního výboru KSČM.

Vedoucí komunista řeže umělce z demonstrací: „Elita národa“. Svou skutečnou, proměnlivou a přizpůsobující se tvář dokázali nejen v roce 1989
Foto: Hans Štembera
Popisek: Neformální setkání s kandidáty do voleb do Evropského parlamentu za KSČM - Česká levice společně v botelu Albatros

Co říkáte na předsedu vlády a jeho problémy – nyní i s Bruselem? Nemá se levice od něj jednoznačně odklonit?

Názor na oligarchu a předsedu vlády Andreje Babiše můžeme mít různý.

Skutečností je, že do politiky vstoupil s příslibem pojmenování viníků rozkradení republiky, rozkrytí mafiánského prostředí a kmotrů politických stran.

Další skutečností zůstává, že lidé jej zvolili s vědomím jeho minulosti, možné spolupráce s StB. Jenže zatímco u něj je to nepřekonatelná překážka – u kandidáta na prezidenta republiky Michala Horáčka, který byl údajným agentem StB, to nevadilo, stejně jako u mnohých jiných. Dozví se ale veřejnost, které osobnosti hýbající po státním převratu českou politickou, ekonomickou a právní scénou byly skutečně agenty Státní bezpečnosti? Nezmizely právě tyto „ryby“ z archivů při skartaci materiálů?

Na rozdíl od předcházejících premiérů je to premiér Babiš, který se snaží posunout výši důchodů seniorů či minimální mzdy blíže k hranici důstojného žití člověka ve 21. století. Levice na rozdíl od pravicových stran dala průchod vzniku vlády, která na rozdíl od dřívějších pravicových vlád má v současné době daleko více plusů než minusů.

Pokud žijeme v právním státě, pak scénáře vládních převratů, jak jej známe z Ukrajiny nebo Slovenska, jsou pro naši zemi nepřijatelné. Pravicové strany skloňující slovo demokracie v každé větě by měly konečně respektovat výsledky voleb. K vlastní sebereflexi by si mohly znovu připomenout, kolik voličů získaly v porovnání s vítěznou stranou.

Demonstrace proti předsedovi vlády, proti ministryni spravedlnosti, proti prezidentovi. Se železnou pravidelností, každý týden. Co se to podle vás děje, nebo je to zanedbatelné?

Přestože slýcháme z úst nejrůznějších představitelů včetně prezidenta republiky, že demonstrace zkrátka k projevům demokracie patří, tak zanedbatelné určitě nejsou.

Jaký je ale skutečný důvod současných protivládních demonstrací? Je za vším skutečně minulost premiéra, zneužití dotací na Čapí hnízdo, které najdeme v každém kraji, možná okrese, v horším případě u některých kmotrů a politiků? Je skutečně další výbuškou možné zneužití evropských dotací pro Agrofert, anebo skrytá podpora obchodní války USA s Čínou? Nejsou narůstající a pokračující demonstrace spíše podivnou občanskou válkou živenou mediálně především Českou televizí, která paradoxně dostává vlastní daň od nás občanů pod pseudonymem koncesionářské poplatky?

Neskrývá se za důvody protestů proti Babišovi obava a strach mnohých politiků z otevření privatizačních kauz na základě Parlamentem nedávno schváleného zákona o nepromlčenlivosti zločinů spáchaných při privatizaci? Není někomu trnem v oku odmítavý postoj vlády ČR k uprchlíkům a její snaha o vyváženou politiku na všechny světové strany?

V čele odporu jsou tradičně umělci, studenti a třeba TOP 09. Má to podle vás svůj smysl?

Umělci – elita národa, jak se mnozí nazývají - byli vždy v jistém smyslu stát ve státě. Svoji skutečnou, proměnlivou a přizpůsobující se tvář dokázali nejednou, nejen v roce 1989.

A proč by nevyužili právě studenty, když politicky zdegradované školství k tomu přímo vybízí? Přidáme-li k tomu zaraženou pubertu pravicové TOP 09 a STAN, na které nezbyly po vzniku Babišovy vlády žádné drobty, tak současné demonstrace smysl dávají. Bohužel ne pro prosté lidi, pro rozvoj oprávněných potřeb občanů, jejich životního růstu. Senioři si budou jistě dlouho pamatovat čtyřicetikorunové navýšení jejich penzí, rovnající se jedné kostce másla z dob vládnutí těchto pravicových stran. Ale co by pro destabilizaci české společnosti a v konečném důsledku i Evropy neudělali!

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Václav Fiala

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

16:55 „Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

Že je klobása na adventních trzích za 120 korun, si už tak nějak zvykáme. Dvě deci svařáku za 60 mož…