Výstavu si během uplynulého týdne prohlédlo více než 10.000 lidí. Doprovází ji promítání dokumentárních filmů o Rudolfově době. Na Hradě se konaly také přednášky věnované Rudolfovi II. a jeho současníkům. Akce k výročí smrti panovníka, jenž proslul podporou umění a vědy u svého pražského dvora, začala 20. ledna.
Zahraniční delegace
Rudolfínské oslavy na Hradě budou pokračovat v únoru, kdy Obrazárna Pražského hradu vystaví díla Rudolfových dvorních umělců - Hanse von Aachena, Bartholomea Sprangera a Matthäuse Gundelacha. Jedno z děl, Aachenův autoportrét, bude v Česku vystaveno vůbec poprvé.
Rudolfova galerie sousedí se Španělským sálem Hradu a patří mezi jeho nejreprezentativnější prostory. Pořádají se v ní obědy pro významné zahraniční delegace a další společenská setkání. Padesát metrů dlouhý a deset metrů široký sál byl vybudován na konci 16. století pro uložení rozsáhlých sbírek obrazů, uměleckých předmětů a rarit císaře Rudolfa II.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp