Mocenské posty si v EU rozdělily staré státy: Německo, Francie, Španělsko, Belgie a Itálie. Šanci na úspěch podle Vondry měli Poláci, jelikož Polsko představuje regionální mocnost střední Evropy, ale tato možnost údajně zkrachovala na tom, že se vláda s opozicí nedokázala shodnout na tom, koho ze svého středu vybrat.
A nespokojení nejsou jen Středoevropané, ale třeba také irští Zelení, jenže ti k tomu podle Vondry nemají moc velký důvod. Evropští socialisté a Zelení mohou utvořit mocný blok, kterému jsou prý ochotni na ruku jít i lidovci. Vondra nechápe proč to dělají, ale je přesvědčen, že to teď opravdu dělají a že se kvůli tomu mohou v budoucnu uvnitř své vlastní frakce hádat.
A právě kvůli této rýsující se většině Vondra nepochybuje, že se bude chleba v Evropském parlamentu lámat na otázkách životního prostředí.
Předpokládám, že budu působit ve výboru pro životní prostředí. Je to totiž to hlavní bojiště, které nás čeká. Vrátím se tím trochu profesně do mého mládí, kdy jsem absolvoval přírodní vědy a z klimatologie mám vysokoškolské zkoušky. Levicově-zelená většina v parlamentu bude přinášet další a další návrhy na revoluci ve způsobu našeho života a záchrany planety. Přesně tato oblast bude vyžadovat silný a zároveň kompetentní hlas. Svou roli vidím na dalších pět let tam,“ zdůraznil Vondra.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp