Firma KES – kabelové a elektrické systémy zaměstnává celkem přes tisíc lidí. V loňském roce přijala zhruba dvě stě nových zaměstnanců, stejný počet by chtěla přijmout i letos. Je to důsledek toho, že dodává kabeláž všem důležitým výrobcům světel v okolí a tyto firmy chtějí růst o sto procent nahoru.
„Už nyní jen těžko sháníme zaměstnance. A jestliže budeme muset rozšířit výrobu, a my ji rozšířit chceme, bude ten problém ještě palčivější,“ uvedl Svozil s tím, že i když to zní divně, je to tak. „A proto spíše zvažujeme, že bychom novou továrnu postavili na Bruntálsku nebo v Polsku, někde blízko hranice,“ dodal. Zároveň řekl, že například do Karviné nechtějí, neboť se k firmě na pracovních i jiných úřadech chovají špatně.
„Devadesát procent našich zaměstnanců tvoří ženy. A těm se na Karvinsku asi moc nechce do práce. Když to srovnám s Polskem, těsně za hranicemi, tam je situace úplně jiná. Tam když přijdeme, vyhlásí to starosta rozhlasem, mluví o tom farář v kostele, o práci je obrovský zájem. Proto uvažujeme také o polském příhraničí. Pro jeho prospěch hovoří i fakt, že do Bruntálu je to pro nás sto kilometrů, do Polska jen třicet,“ doplnil.
Původní text ZDE.
Nevnímá, že by kamenem úrazu byl plat. „Průměrný dělnický plat je kolem osmnácti tisíc korun. Což podle mne není, vzhledem k tomu, že nepožadujeme žádné vzdělání, pro ženy špatný plat. Jediné, co požadujeme, je manuální zručnost. A platy chceme navyšovat,“ uzavřel s tím, že dnes musí firma za lidmi, když už lidé za firmou nejdou. Posteskl si však, že špatně hledají i muže, kteří působí na pozicích seřizovačů či zámečníků. A to i přesto, že jim nabízejí přes třicet tisíc hrubého měsíčně.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef