Výjimečný pohlavek jako součást výchovy dětí? Jurečku tepou neziskovky. Marně

08.02.2022 17:45 | Zprávy

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v rozhovoru pro DVTV.cz odmítl kritiku za své výroky o fyzických trestech. „Trestejme surové rodiče, kriminalizovat pohlavek v mezní situaci ale nechci,“ uvedl mimo jiné.

Výjimečný pohlavek jako součást výchovy dětí? Jurečku tepou neziskovky. Marně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka

„Pane ministře, kdy jste dal naposledy svému dítěti výchovnou facku?“ zeptal se moderátor úvodem ministra. „Přiznám se, že nevím, nejsem schopen vám to ani říct. Ale chci korigovat to, že jsem v tom rozhovoru nemluvil o výchovné facce, to posunuli někteří komentátoři. Já jsem mluvil o tom, že v některých výjimečných okamžicích jsem jako rodič dal pohlavek,“ sdělil Jurečka, ale na konkrétní příklad si nevzpomněl. „V tom rozhovoru jsem také říkal, že tento moment jsem použil výjimečně a spočítal bych to na prstech těchto dvou rukou u svých pěti dětí. Neobhajoval jsem, že to má být standardní postup rodičů v těch výjimečných krizových situacích, to rozhodně ne. Ale řekl jsem, že nejsem ten člověk, který by chtěl, řekněme, kriminalizovat, když rodič v opravdu výjimečné situaci přistoupí k tomu, že lepne na zadek nebo ten pohlavek dá. Ale rozhodně nejsem člověk, který by jakýmkoliv způsobem schvaloval nějakou formu domácího násilí a násilí, které páchají rodiče na dětech, to v žádném případě,“ řekl Jurečka.

Ten před nedávnem v rozhovoru pro Aktuálně.cz řekl, že pohlavek může být akt, který rodič použije jen několikrát za život k vymezení mantinelů. Tři desítky zástupců různých neziskových organizací se na něj následně obrátily s otevřeným dopisem.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

15:11 „Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

Nedělní debata Václava Moravce se nesla v konfrontačním duchu a zaměřila se na povolební spojenectví…