"Vládní subjekt, který se vydává za politickou stranu, ale ve skutečnosti politickou stranou není, neboť je to v podstatě soukromá firma podnikající v politice," nešetřil VV ani Radka Johna Pehe. "'Strana' má předsedu, který se nezdá být jejím skutečným předsedou, a povídá se, že ani není skutečným ministrem vnitra."
Strana si podle něj hraje na transparentní a přitom se ani pořádně neví, kdo v ní rozhoduje. "Nyní se VV rozhodly svůj naprosto transparentní image ještě vylepšit tím, že jednání jejich poslaneckého klubu budou v budoucnu utajená." Nelíbí se jim totiž, že střípky z jednání slyší přes dveře novináři.
Tam ne. Tam taky ne. No a tam už vůbec
Jenomže kam se schovat, zamýšlí se Pehe. Na ministerstvo vnitra prý ne, tam by je mohl odposlouchat některý z nespokojených policistů nebo hasičů, kteří chtějí vidět Johna rezignovat.
"Ministerstvo školství je ještě horší nápad. Prohýbá se pod tolika skandály, včetně titěrných diskusí o tom, zda jmenovat náměstkem politického extremistu nebo zda má ministr právo bohatě odměňovat lepou vrchní ředitelku a psát jí seminárky, že klid je vyloučen," píše Pehe. "Ministra pro místní rozvoj pro změnu vyšetřuje policie kvůli podivné zakázce jeho bývalé firmy."
Na ministerstvu dopravy zase prý novináři obtěžují sledováním politiků Prahy 11. Klid snad může strana najít jen u Víta Bárty doma.
Do ministra Josefa Dobeše a jeho skandálů se na stránce "naváží" i Hekrdla. A Keller nešetří celý Nečasův kabinet. "Je pro tuto vládu příznačné, že penzijní reformu obhajuje ministr dopravy," poznamenává. A to je jen součástí účelového mlžení. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. "Systém by přeci byl až nepříjemně průhledný."
Čtěte:
John vidí stínově. Jsme vláda, opravil ho Nečas
Bárta se vrátil, práskač z VV stejně znovu mluvil. O Dobešovi
Foto: Hans Štembera
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: par