„Když jde o rozdělování peněz z veřejných zdrojů nebo ze státního rozpočtu a o teplá místa, nezná STAN ani celá pětikoalice bratra. A je úplně jedno, zda jde o peníze například z pražského dopravního podniku anebo z České televize,“ konstatuje Bobošíková.
Ač si kauza exnáměstka primátora Prahy Hlubučka ze STANu, který měl být součástí zločinecké skupiny vysávající veřejné zakázky, vynutila demisi dlouholetého politika hnutí STAN, současného ministra školství Petra Gazdíka, předseda hnutí Vít Rakušan na svém postu stále zůstává: „Vít Rakušan si sice sype popel na hlavu, ale v sedle se pevně drží,“ poznamenává moderátorka.
Česká televize mu v tom podle Bobošíkové mohutně pomáhá: „Koneckonců, možná i proto, že je to právě hnutí STAN, které aktivně prosazuje, aby generálnímu řediteli Petru Dvořákovi byl zpětně vyplacen milion navíc z peněz koncesionářů. Jak už jsem říkala, ze státního a z veřejnoprávního krev neteče,“ dodává.
To, že náklonnost České televize vyniká zvláště k politikům z hnutí STAN, jsme mohli sledovat v nedělních Otázkách Václava Moravce, kde předseda hnutí Vít Rakušan dostal hodinu prostor obhajovat v souvislosti s kauzou Hlubuček svou nevinu. „Kál se a s pomocí moderátora házel přes palubu své stranické kolegy,“ glosuje obsah pořadu Bobošíková.
Rakušan řešil zejména europoslance Stanislava Polčáka; mohl tak učinit mnohem dříve, zmiňuje moderátorka. „Polčák podle tisku řešil s aktéry kauzy Hlubuček personální záležitosti hnutí STAN s úředně nesvéprávným člověkem Redlem, dříve pobočníkem Radovana Krejčíře. Teď je ale jiná doba – STAN se bojí komunálních voleb a tak je Stanislav Polčák na odstřel,“ reaguje Bobošíková na Rakušanova slova o tom, že „by u Polčáka uvítal vyvození politické odpovědnosti“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab