Podle Mahdalové armáda USA od druhé světové války zabila odhadem 20–30 milionů lidí, což je více než v první světové válce dohromady. Tam zahynulo 15–18 milionů lidí, ve druhé světové válce pak 62 milionů obyvatel planety.
Jak Mahdalová následně konstatuje, podle magazínu The American Conservative na válkách vydělává nejen zbrojní průmysl, ale i politici, kteří získávají podíly od zbrojařů. Zaručují jim totiž odbyt a zisk. Z amerického hrubého domácího produktu tak šlo v roce 2014 na zbrojení 3,5 %.
Původní text ZDE.
To, že na válkách vydělává zbrojní průmysl, je patrné i z akcií společností tohoto odvětví. Od roku 2011 se například akcie firmy Lockheed Martin Corporation, která je jedním z největších dodavatelů na světě a jejímž nejvýraznějším zákazníkem je americké ministerstvo obrany, zhodnotily o 273 %, akcie společnosti Smith & Wesson Holding Corporation se zhodnotily o 387 %, ale akcie nezbrojařské společnosti Apple jen o 176 %.
Zajímavostí bezesporu je, jak podotýká Mahdalová, že mezi produkty společnosti Lockheed Martin Corporation patří například balistické rakety Trident, letouny F-16, Hercules a F-22 Raptor, společnost Smith & Wesson Holding Corporation vyrábí pistole, pušky a revolvery. „Poslední statistiky ukázaly, že v USA se v prvních devíti měsících tohoto roku zaregistrovalo rekordních 15,6 milionu nových střelných zbraní, a je velmi pravděpodobné, že do konce roku padne hranice 20 milionů kusů. V populaci 320 milionů si v USA koupí letos zbraň každý šestnáctý obyvatel,“ uzavírá Mahdalová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef