Inspekce při vyšetřování podle zdrojů redakce Echo24 sbírala důkazy i na policejním prezidiu, kde se Krejčí dlouhá léta zabýval policejními zakázkami v oblasti informačních technologií. Výpověď se rozhodl dát kvůli personálním změnám ve vedení policie. Do konce října je kvůli dvouměsíční výpovědní lhůtě stále zaměstnancem policie.
Krejčího začátkem léta inspekce zadržela a vyslýchala jako jednoho z podezřelých. Úkony, při nichž mu byl zabaven i mobilní telefon a služební počítač, mají souviset s trestním oznámením, které souviselo s veřejnou zakázku realizovanou v letošním roce jeho pracovištěm.
- Původní zdroj ZDE
„Na dotaz, zda jsem prověřován GIBS, nemohu odpovědět, protože takovou informací nedisponuji. Informaci o tom, koho policejní orgán prověřuje, má jenom on sám a prověřované osoby se tuto skutečnost nedozví. Nikdy v životě mi nebylo sděleno žádné obvinění,“ odpověděl Krejčí redakci s tím, že během svého působení u policie nebyl nikdy postaven mimo službu.
Případ, který prověřuje GIBS, podle něj může souviset se snahou o jeho očernění. „Více informací, kterými mohu reagovat na snahu některých lidí očernit mou osobu, vám v současné době bohužel nejsem oprávněn poskytnout. Jsem schopen prokázat, že GIBS před provedením úkonů na policejním prezidiu disponovala nepřesnými i nepravdivými informacemi. Tyto informace jim někdo musel předat,“ uvedl Krejčí, jenž upozornil na jeho povinnost mlčenlivosti
O tom, že Krejčího nedávno zadržela GIBS, ministr Balaš podle svého vyjádření nevěděl.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab