Výdaje na zahraniční mise byly loni původně plánovány zhruba na 1,33 miliardy korun. Po rozpočtových změnách měly přijít na 1,03 miliardy, reálně byly nakonec o něco dražší. Afghánská mise loni stála 805,03 milionu korun proti 815,86 milionu v roce 2014. Dalších 32,1 milionu korun loni stála ochrana českého zastupitelského úřadu v Kábulu, meziroční růst činil asi 4,5 milionu.
V porovnání s rokem 2014 poměrně výrazně klesly náklady na přípravu vojáků a techniky pro zahraniční mise
Druhým nejnákladnějším kontingentem byly mise v africkém Mali, loni stály asi 79,3 milionu. Mise na Sinajském poloostrově vyšla armádu na 33,57 milionu korun a ochrana vzdušného prostoru Islandu na 15,7 milionu.
„Nasazení sil a prostředků resortu ministerstva obrany v zahraničních operacích v hodnoceném období bylo v plném rozsahu hrazeno ze schváleného rozpočtu kapitoly bez dodatečných požadavků na jeho navyšování,“ stojí v informaci. Náklady na mise v cizině tvořily 2,36 procenta z celkových výdajů obranné kapitoly.
V porovnání s rokem 2014 poměrně výrazně klesly náklady na přípravu vojáků a techniky pro zahraniční mise. Vyžádaly si asi 114 milionů korun, přičemž původní rozpočet činil zhruba 292 milionů. Předloni představovaly tyto náklady přibližně 380 milionů korun.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp