Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“

12.06.2021 11:57 | Zprávy

Očkování nemá stoprocentní účinnost. Přesvědčil se o tom bohužel senior na Jablonecku, který i po očkování po nákaze covidem-19 zemřel. Roman Prymula pro Novinky.cz uvedl, že tyto případy jsou vzácné, ale žádná vakcína nemá stoprocentní účinnost, a starší lidé jsou náchylnější k tomu, že u nich nebude fungovat. A ti, kdo provozují domovy důchodců, by podle něj měli vyžadovat, aby se personál očkoval. Lékaři Lukáši Pollertovi však vadí, jak se prstem ukazuje na neočkovanou pečovatelku, když nákaza mohla přijít i od očkovaných.

Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Roman Prymula v Partii

Že je covid-19 násobně nebezpečnější pro seniory, je známé. Ve čtvrtek s touto nemocí zemřel senior na Jablonecku. Ovšem na rozdíl od řady dalších, kteří nemoci podlehli, byl očkovaný. Dle ČTT muž zkolaboval v domově důchodců a zemřel v nemocnici. Nákaza se poté prokázala nejen u dalších klientů, ale i mezi personálem. Pozitivně testovaná byla i pracovnice takzvané přímé péče. A domov byl uzavřen.

Úmrtí seniora s covidem po očkování pro Novinky.cz komentuje vakcinolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Ten upozorňuje, že stoprocentní není účinnost žádné vakcíny. Zde je namístě připomenout zprávy z dob, kdy vakcíny ještě dostupné nebyly, ale jejich výrobci už zveřejňovali právě jejich účinnost, většinou v řádu 90 % a více, např. u Pfizeru a Moderny. „U těch ostatních může i být nižší, a je tedy logické, že se může stát, že člověk není plně chráněn,“ připomíná profesor. Vakcína má podle něho chránit před vážným průběhem, ale i v této oblasti jsou podle něho výjimky, které mohou končit i smrtí.

Obecně dle Prymuly platí, že imunitní systém starších lidí je slabší, a tedy i vakcína má menší účinnost. „Když bychom to měli přiblížit na příkladu encefalitidy, tak standardně se přeočkovává v běžném věku po pěti letech, u osob nad 60 let už po třech, protože ten imunitní systém je opravdu výrazně slabší,“ přiblížil problematiku. Ovšem zda u někoho očkování selže, nebo ne, podle Prymuly není možné určit.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: kas

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dárek pro Ukrajinu. 111 miliard? Splácet nemusíte. Kdo nesouhlasil, neuspěl. I EU půjčila

9:20 Dárek pro Ukrajinu. 111 miliard? Splácet nemusíte. Kdo nesouhlasil, neuspěl. I EU půjčila

„Nenašel jsem jediného občana, který by si přál, aby peníze nešly na pomoc Američanům a místo toho r…