Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“

12.06.2021 11:57 | Zprávy

Očkování nemá stoprocentní účinnost. Přesvědčil se o tom bohužel senior na Jablonecku, který i po očkování po nákaze covidem-19 zemřel. Roman Prymula pro Novinky.cz uvedl, že tyto případy jsou vzácné, ale žádná vakcína nemá stoprocentní účinnost, a starší lidé jsou náchylnější k tomu, že u nich nebude fungovat. A ti, kdo provozují domovy důchodců, by podle něj měli vyžadovat, aby se personál očkoval. Lékaři Lukáši Pollertovi však vadí, jak se prstem ukazuje na neočkovanou pečovatelku, když nákaza mohla přijít i od očkovaných.

Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Roman Prymula v Partii

Že je covid-19 násobně nebezpečnější pro seniory, je známé. Ve čtvrtek s touto nemocí zemřel senior na Jablonecku. Ovšem na rozdíl od řady dalších, kteří nemoci podlehli, byl očkovaný. Dle ČTT muž zkolaboval v domově důchodců a zemřel v nemocnici. Nákaza se poté prokázala nejen u dalších klientů, ale i mezi personálem. Pozitivně testovaná byla i pracovnice takzvané přímé péče. A domov byl uzavřen.

Úmrtí seniora s covidem po očkování pro Novinky.cz komentuje vakcinolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Ten upozorňuje, že stoprocentní není účinnost žádné vakcíny. Zde je namístě připomenout zprávy z dob, kdy vakcíny ještě dostupné nebyly, ale jejich výrobci už zveřejňovali právě jejich účinnost, většinou v řádu 90 % a více, např. u Pfizeru a Moderny. „U těch ostatních může i být nižší, a je tedy logické, že se může stát, že člověk není plně chráněn,“ připomíná profesor. Vakcína má podle něho chránit před vážným průběhem, ale i v této oblasti jsou podle něho výjimky, které mohou končit i smrtí.

Obecně dle Prymuly platí, že imunitní systém starších lidí je slabší, a tedy i vakcína má menší účinnost. „Když bychom to měli přiblížit na příkladu encefalitidy, tak standardně se přeočkovává v běžném věku po pěti letech, u osob nad 60 let už po třech, protože ten imunitní systém je opravdu výrazně slabší,“ přiblížil problematiku. Ovšem zda u někoho očkování selže, nebo ne, podle Prymuly není možné určit.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: kas

Radek Koten byl položen dotaz

Nezávislost

Myslíte, že je šance, že se vymaníme ze závislosti na jiných? Proč bychom měli být věčně závislí na Rusku nebo USA?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jen Eskymáky tady nemáme. Verbež! Mnoho Ukrajinců si myslí, že jsou šlechta. Mladá Boleslav se možná mění ve velký bolehlav

4:40 Jen Eskymáky tady nemáme. Verbež! Mnoho Ukrajinců si myslí, že jsou šlechta. Mladá Boleslav se možná mění ve velký bolehlav

„Zvlášť ‚úkáčka‘ si myslí, že jim to tady úplně patří, že jsou šlechta. Prý bojujou za naši demokrac…