Matematik Tomáš Fürst, novinářka Angelika Bazalová a vědci Tadeáš Fryčák a Jaroslav Janošek. Skupina českých autorů, která dokázala zaujmout i v zahraničí svou studií o covidové očkovací kampani v České republice.
Analýza vztahu mezi očkováním a úmrtností na základě více než 2,2 milionu zdravotních záznamů nyní byla využita v textu Eyala Shahara, emeritního profesora epidemiologie z arizonské univerzity, na platformě Daily Sceptic.
„Nedávná studie z České republiky významně přispěla do vědecké literatury o vakcínách na covid a efektu zdravých očkovaných,“ oceňuje. Text původně vyšel v Mezinárodním žurnálu pro infekční choroby.
Efekt zdravých očkovaných, jak objasňuje ve svém textu profesor Shanar, vytváří falešný dojem „pseudoúčinnosti“ vakcíny. „Z různých důvodů nesouvisejících s vakcínami mají lidé, kteří jsou očkovaní, v průměru lepší zdravotní stav než lidé, kteří nejsou, a proto je méně pravděpodobné, že zemřou na „cokoli“ včetně chřipky a covidu,“ píše.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
COVID
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Další informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Jakub Vosáhlo
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.