O Voříškovi se začalo mluvit po zveřejnění historické práce, popisující, jak v té době fungovala pražská filozofická fakulta. Voříšek byl ve studii zmíněn jako spolupracovník StB. Sám tvrdí, že má čisté svědomí a policii nedonášel, a po svém očištění se chce vrátit na prestižní post moderátora hlavní zpravodajské relace.
Podle Kaisera se Voříškovi možná podaří prokázat, že policii nedonášel, ale na obrazovku by se neměl vracet stejně. Už proto, že v inkriminované době působil jako předseda fakultního výboru Socialistického svazu mládeže. V této pozici rozhodoval o osudech ostatních studentů a mohl jim například zabránit ve výjezdu do ciziny. Oběti jeho svazáckého nadšení prý působí i v redakci Lidových novin.
Podle Kaisera dnes bývalí komunističtí a svazáčtí funkcionáři nemají kromě lustračního zákona prakticky žádná omezení pro svou kariéru. „Zbývá pár spíše symbolických postů, kde by být neměli - prezident republiky, hlasatel zpráv a tedy klíčová tvář televize,“ myslí si. Aspoň zde by se prý společnost měla normalizačním kariéristům ubránit.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav