A proto jsme se rozhodli, podle starého rčení: "Když nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře." Je tak složité instalovat ve školách germicidní zářiče? Aby se dezinfikovaly prostory a předměty pomocí ultrafialového záření? A to nejen ve třídách, na chodbách, ale i v přednáškových sálech apod. Tím by se zajistila bezinfekčnost prostor. Co je to platné, že se žáci podrobují testům, když mohou přicházet do infekčního prostředí. V případě zajištění dezinfekce prostor germicidními zářiči by byla jistota, že se žák nebo student po dezinfekci rukou bude pohybovat v sanovaných prostorách.
Samozřejmě jsou germicidní zářiče různých typů - podle velikosti prostor, ve kterých budou využívané. Je pochopitelné, že je to záležitost jednotlivých škol. Jak jim to ekonomická situace dovolí - dotace apod. Tímto způsobem se zajistí bezpečná školní docházka. Důležité je zabíjet virus nejen v lidském těle, ale preventivně již v prostoru. Stačí si přečíst návod k použití, abychom pochopili, že klasický germicidní zářič likviduje nejen viry a bakterie, ale také plísně a veškeré mikroorganismy. Proto je důležitý i pro alergiky. Proč stále musíme opakovat tak samozřejmou věc?!

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV