Jeho chování v průběhu závodu a pak při vyhlášení výsledků nemá ve sportovním světě obdoby.
Pro ilustraci připomínáme zcela opačný případ - olympijský sprint na 100 metrů v Rio de Janeiro. Americký sprinter Justin Gatlin po čtyřleté distanci a anulování svého světového rekordu kvůli dopingu opět začal závodit a probojoval se až do finále běhu na 100 metrů, kde skončil na druhém místě! Nikdo mu na startu nepodrážel nohy a nikdo na stupních vítězů se od něho nedistancoval, zejména ne famózní Usain Bolt. Naštěstí tuto událost sledovalo mnohonásobně víc diváků než hanebné chování Fourcada.
Jeho jednání považujeme nejen za skandální, ale je s podivem, že ti kterým tak jde o čistotu biathlonu, jako např. náš Šlesinger, takové jednání neodsoudili. Hanba! Nad to je třeba zdůraznit, že nikdo nepožadoval zákaz pořádání atletických podniků v USA v souvislosti s Gatlinovou distancí nebo zákaz pořádání cyklistických závodů v návaznosti na zjištěný dopink cyklisty L.Armstronga.
Mgr. Petr Dobrý, Pardubice, bývalý metodik ASVS Dukla Liberec,
Stanislav Kvasnička, Zájezdec, bývalý hráč kopané Tatranu Chrast, nyní předseda Okresního nohejbalového svazu Chrudim,
Mgr. Ladislav Přibyl, t.č. Ansbach, Bavorsko, bývalý juniorský reprezentant ČSSR v kopané,
JUDr. Petr Šáda, Bořice, bývalý mnohonásobný účastník Sokolovského závodu branné zdatnosti,
Miroslav Verner, Dašice, bývalý fotbalista TJ Kostomlaty
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV