Slovanská organizace – Českomoravský slovanský svaz (ČMSS) podporuje slovanský a vlastenecký program politické strany Česká suverenita.
Stejně jako u České suverenity, je nosnou myšlenkou Českomoravského slovanského svazu slovanská vzájemnost a potřeba soudržnosti slovanských národů, kterým se ve společnosti velkých zemí Evropské unie příliš nedaří. Zhoršila se životní úroveň občanů, zmizela tradiční výroba a ze soběstačnosti v zemědělství zůstaly doslova trosky.
Ještě horši situace je ve školství. Hodnoty, na nichž Tomáš Garrigue Masaryk zbudoval svrchovaný, a bohatý stát s hrdou společností, respektovaný po celém světě – vlastenectví a slovanství – jsou upozaďovány a zdravý patriotismus, prosazovaný jak ČMSS, tak Suverenitou, je spíše terčem posměšků, jako přežitek.
O změnu tohoto stavu usiluje jak ČMSS, tak Česká solidarita.
„Vítáme proto a podporujeme rozhodnutí předsedkyně České suverenity, prosadit v případě volebního úspěchu vytvoření slovanského poslaneckého klubu v Evropském parlamentu“, řekl po schůzce předseda Českomoravského slovanského svazu JUDr. Zdeněk Opatřil. Rozhodnutí České suverenity považuje za klíčové pro změnu vztahů v EU vůči České republice a dalším slovanským zemím ze strany starých členů EU.
„Jestliže se nám tuto myšlenku nepodaří prosadit a zajistit pro Českou republiku důstojné místo ve společnosti evropských států, jsme v České suverenitě rozhodnuti udělat vše pro to, aby Česká republika z EU vystoupila“, řekla na jednání obou organizací předsedkyně České solidarity, Jana Volfová. Považuje proto za velmi důležité, aby se co nejvíce spojovaly organizace a lidé tohoto zaměření.
Českomoravský slovanský svaz stojí na vlasteneckých tradicích a vzhledem k tomu, že Česká solidarita zastává stejné postoje, má tato strana podporu Českomoravského slovanského svazu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva