Něco je špatně
Ministryně obrany nechá natočit video, na kterém nakráčí ve své pracovně k psacímu stolu, položí na něj kabelku, a z té vyjede hračka - tank. Načež se ozve ministerské "a je to!"
Ministr vnitra nechá na státní svátek vyvěsit na budově ministerstva vlajku - pytel na mrtvoly. A policie Rakušanův pytel střeží ve dne v noci. Asi kapka metafyziky. Pan premiér má skoro v každé větě slovo Ukrajina. Předsedkyně sněmovny plete páté přes deváté a občany vyzývá, aby pletli také.
Něco je hodně špatně. Jako ve filmu Podivný experiment.
Experti mají rádi svobodu slova
Nebo ne? Každopádně těch zájemců o možnost aktivně se zapojit do cenzurního procesu je hodně. „Ovlivňuji nás i dezinformace, kterým nevěříme. Stačí, že vyvolávají pochybnosti.“ Tak pravil expert Holý. Tak vida, už ani pochybovat se nesmí. Z jiného úhlu to vidí Kristína Šefčíková, další expertka z organizace zabývající se dezinformacemi a strategickou komunikací: Podle jejího mínění „dezinformátoři umějí dobře napodobit seriózní média“. Tohle zní poněkud dvojsmyslně. Takový malý výstřel do vlastních řad.
A poslední výrok je opravdu na Darwinovu cenu (kdyby se udílela nejen za sebelikvidaci těla, ale i ducha). Nebyl to přímo expert, i když člověk nikdy neví, ale jeho moudro jsem zachytil v jedné výživné internetové debatě. Ten dobrý člověk, který ještě žije, napsal: „Dezinformační weby píší pravdu, aby mohly šířit dezinformace“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV