Rekonstrukci tržnice a její využití řešila už minulá rada primátorky Krnáčové. Na ničem se nedohodla. Současná rada přemýšlí o dvou variantách – koncesní, tj. vybrat firmu, která tržnici zrekonstruuje na vlastní náklady a následně ji bude 25 let provozovat, či vlastní, tj. zrekonstruovat ji na vlastní náklady a vypsat výběrové řízení na nájemce.
Přiklání se k variantě třetí. Jelikož odmítá koncesní variantu, která by Prahu nic nestála, a na vlastní variantu nemá finance, rozhodla se jít cestou postupné dílčí rekonstrukce. Památkově chráněnou budovu tak bude čekat budoucnost nekončících oprav havarijních částí tržnice a trvalého provizoria.
„Chceme aby tam chodili lidi za tím nejlepším z Prahy, za dobrým pekařem, řezníkem, kvalitním farmářským zbožím i na dobré jídlo a kulturní akce,“ říká radní pro majetek města Jan Chabr. K tomu ale za daného stavu vede trnitá cesta.
Radní se netají tím, že vzorem je proslulá tržnice Mercado San Miguel v Madridu. Nemusel by jezdit ani tak daleko. Stačilo by navštívit známou Velkou tržnici (Vásárcsarnok) v nedaleké Budapešti.
Aby nakonec tržnice místo dobrého jídla a pití, a třebas i kulturních vystoupení, nakonec neskončila jako prodejna lakovaných „bábušek“ a rudoarmějských papach.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV