Panuje obava, že přibudou i další oběti, protože nebylo možné zkontrolovat některé trosky aut a zatopené sklepy. Mezitím záplavy zasáhly i rakouskou spolkovou zemi Salcbursko. Počet obětí je děsivý a není divu, že se lidé ptají, jak je mohla v 21. století, po desetiletích bezpečí zasáhnout taková katastrofa.
Podle vedoucího parlamentní frakce Zelených Antona Hofreitera musí Německo zlepšit opatření na ochranu klimatu. Klimatický balíček EU je prý dobrým výchozím bodem. „Nyní musíme v Německu zintenzivnit a přijmout účinná opatření na ochranu klimatu. Současně potřebujeme aktivní preventivní politiku, abychom se přizpůsobili nové klimatické realitě“, řekl Hofreiter. Jinými slovy, stále více ekologické ochrany před povodněmi, obnovení vsakovací schopnosti krajiny a také přizpůsobit města vysokým teplotám.
Obnovení vsakovací schopnosti povrchu půdy a krajiny je rozhodně krok správným směrem. Budování obrovských betonových ploch přesáhlo všechny rozumné limity. Ale spojovat to s bruselským klimatickým balíčkem, který bude vyžadovat zastavování ploch větrníky a solárními panely, je klasický příklad oslího můstku. V Německu se zuřivě diskutuje: Byl smrtelný silný déšť jen smůla, jak se to děje každých několik desetiletí? Nebo důsledky a známky změny klimatu způsobené člověkem, předzvěst extrémních povětrnostních jevů, které nás v budoucnu zasáhnou čím dál častěji, pokud nebudeme jednat?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV