Jan Campbell: Dreams and Memories (1)

29.03.2022 7:34 | Komentář

Ano, byla to nelehká, ale současně radostná a významná část osobního, rodinného a profesionálního života v městečku Weybridge ležícím 27 km jihozápadně od Londýna, v severozápadní části hrabství Surrey.

Jan Campbell: Dreams and Memories (1)
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Campbell

V roce 2011 v něm žilo 15.449 obyvatel a hustota obydlení byla 1,25/ km čtverečný. Když mě z něj osud poslal opět na cestu, rozhodl jsem ponechat si kvůli dětem a tehdejší manželce dům v krásném zeleném prostředí. Domu i prostředí jsem si užíval, v něm současně ale také zažíval těžko představitelné epizody, na které vzpomínám ještě i dnes. Zmíním se o Weybridge a několika vzpomínkách s nadčasovou hodnotou.

Střížovo ticho – děkuji za něj

Dostávám z domova i zahraničí otázky na téma ticha všeobecně, specificky na Střížovo ticho a co má za funkci v měnícím se prostředí. Většinou odpovídám, že ticho lze využít pro zvýšení srdeční aktivity, snížení stresu, zlepšení kvality imunity a osobní nálady. Proto děkuji autorovi Střížovo ticha za podporu. Děkuji za možnost vzpomenout si na Weybridge a ticho, protože v jejich spojení vyplouvají starosti a potřeby života na povrch. Například, nutnost uvědomit si, že díky neschopnosti naší mysli se na ně soustředit se stávají pro mnohé jen hlučným zmatkem. Proč? Opravdové léčivé ticho totiž musí být navenek i uvnitř. Jenom takové ticho probouzí fantazii a bystří smysly. Když se chvíle ticha stanou částí našeho života, můžeme se snáze uvolnit, dopřát si snít, vzpomínat a myslet jen sami na sebe. Ve ztichlé mysli můžeme rozvíjet fantazie. Většinou začínají krásnou vzpomínkou. Ta je, podobně jako ticho drahá a vzácná svojí jedinečností. Proto je třeba k tichu i ke vzpomínce patřičně přistupovat a snažit se odpovědět na otázku: Co se stane, co bude, když ticho vyléčí všechny ty nesmyslné, bláznivě krásné nepravděpodobnosti, které otřásají vesmírem vždy, když se třeba jenom dva lidé dotknou sebe pouze jen očima? Takových lidí vidím čím dál tím méně. Proto žiji v tichu s tichem a pozoruji.

Weybridge

První písemné zmínky o osadě Weybridge pocházejí ze 7. století. Objevují se v Domesday Book (1086) jako Webrige a Webruge a v následných dokumentech jako Waibrigge, Wabrigge (12. st) a Wybrugge a Weybrugge (13. st). Název jednoduše znamená Most přes řeku Wey.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Dufek: Podnikatelům se navrací optimismus

12:17 Petr Dufek: Podnikatelům se navrací optimismus

Únorové výsledky průzkumu sentimentu ukazuje zlepšení nálad napříč celým podnikatelským sektorem.