Jan Čermák: Polsko si poněkud si kazí pověst regionálního premianta

10.09.2013 12:05 | Zprávy

Klidný začátek týdne na globálních finančních trzích nepochybně podpořily zprávy o tom, že podpora USA ve prospěch vojenského zásahu proti Sýrii není vůbec jistá, a také příznivá čínská makroekonomická data.

Jan Čermák: Polsko si poněkud si kazí pověst regionálního premianta
Foto: hns
Popisek: Vydrží evropská měna?

Ta dávají dobrý důvod se domnívat, že oživení ve světové ekonomice nabývá skutečně globálních rozměrů.

Včera nicméně zaujal i vývoj u našich sousedů v Polsku, které z ekonomického hlediska bývá dáváno jako příklad hospodářsky úspěšné země. Většina středo-pravicové koalice premiéra Tuska se totiž po včerejším odchodu bývalého ministra spravedlnosti Gowina smrskla v Sejmu na jeden hlas. Zajímavé přitom je, že jako jeden z důvodů Gowinovi dezerce je nesouhlas s vládní politikou v oblasti penzí, která fakticky povede k likvidaci druhého pilíře penzijního systému.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Karla Maříková byl položen dotaz

Vy s tím, co tvrdí Trupmp o Ukrajině a Zelenskym souhlasíte?

A měla by podle vás Ukrajina přistoupit na mír za jakoukoliv cenu? Protože na mě to působí tak, že to, co Trump navrhuje hraje do karet jen Rusku a jemu a na Ukrajinu nebere vůbec zřetel. Nebo to vidíte jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Zelenskyj není schopný míru

15:16 Zbyněk Fiala: Zelenskyj není schopný míru

Trump nevěří na primární lež, která má být lepidlem udržujícím geopolitickou strukturu s EU pohromad…