Ale předsedové stran se nakonec téměř jistě domluví. Moc jiných možností nemají, takže i tak dominantní osobnost, jakou majitel největšího potravinářského komplexu, který je zvyklý, že mu nikoho neodporuje, bude muset požadavky lidovců skousnout. Varianta s lidoveckou podporou menšinové vlády, či jakékoli spojení s Okamurou jsou projekty odsouzené k velmi krátké existenci.
KDU, která se stále potýká s pověstí strany, která chce být ve vládě za každou cenu, neprovedla úplně taktický manévr a její snaha vyvzdorovat si na poslední chvíli ministerstvo zemědělství plus dva další posty ve vládě může být veřejností interpretována právě jako pokračování směru, od kterého se lidovci tak snaží odstřihnout. Pokud by situaci vyhrotili již dříve kvůli nějakému programovému bodu, vypadalo by to daleko lépe. Hnutí Ano svůj útok na ministerstvo financí načasovalo mnohem lépe.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz