Jan Ziegler: Vrahu, shoř v pekle, křičel Rus u Stalinova hrobu

08.03.2019 20:13 | Zprávy

Je silně nemorální, oslavovat komunistického gangstera, jak se to dělo v Moskvě na Rudém náměstí předevčírem, kde příznivci jednoho z nejhorších zločinců v historii lidstva kladli na jeho hrob květiny.

Jan Ziegler: Vrahu, shoř v pekle, křičel Rus u Stalinova hrobu
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

To datum 5. března 1953, kdy zemřel masový vrah Josif Vissarionovič Stalin, patří ke šťastným okamžikům této planety. Má na svědomí životy desítky milionů lidí a byl to bezohledný krutý člověk. On nechal cíleně vyvolat na Ukrajině hladomor, který si vyžádal miliony obětí a hladovějícím nešťastníkům odmítl jakoukoliv pomoc. V dobách velkého teroru toleroval brutální a nelidský systém, při kterém byli lidé vražděni podle plánu. Z Moskvy přišel do oblasti pro tamní funkcionáře příkaz ve stylu, denně zastřelíte na 500 lidí, jinak sami skončíte na popravišti. Ano, v Stalinově éře se v Sovětském svazu plánovaly i popravy.

Z tohoto důvodu je proti lidskosti jakákoliv glorifikace rudé zrůdy, která má na rukou potoky krve. On vůbec není rozdíl mezi nacismem, který nechal zabíjet lidi z rasových důvodů a socialismem komunistického provedení, který pro změnu nechal likvidovat lidi, jen kvůli tomu, že patřili ke špatné třídě. Proto si vážím onoho Rusa, který veřejně proti adorování netvora jménem Stalin právem protestoval. Je ovšem smutné, že byl odveden policii a dostal za to pokutu. Inu putinovské Rusko není normální zemí.

Oslava Stalina je nepochopitelná. Vím, že někteří jeho příznivci, tvrdí, že za II. světové války zachránil Rusko před Hitlerem, ale to není pravda! On naopak způsobil Rudé armádě velké problémy a na jeho konto jdou její drtivé porážky v roce 1941. Tak například 29. července 1941 mu po návratu z Ukrajiny podal tehdy ještě armádní generál Georgij Žukov hlášení, v němž z hlediska celkové situace navrhl vyklizení Kyjeva. Tím Stalina dopálil doběla a on na něj vykřikl: „Vydat třetí největší město Sovětského svazu Němcům bez boje. Vy jste se snad zbláznil, člověče.“ Načež se Žukov nedal a odpověděl zhruba takto. „Když si myslíte, že náčelník generálního štábu je blázen, tak tu nemusí být.“ A požádal o převelení na frontu. Stalin mu pak řekl: „Jen se neukvapujte, soudruhu Žukove, ale když už jste to nakousl, tak my se bez Vás obejdeme.“ A Žukov tenkrát skončil jako náčelník generálního štábu. Jenomže pak se ukázalo, že přední sovětský vojevůdce měl pravdu, Němci u Kyjeva obklíčili silné svazky Rudé armády a vinou Stalina zajali minimálně půl miliónu jejich vojáků. Některé zdroje dokonce uvádějí i vyšší čísla. Stalin proto raději v roce 1942 tak nějak přenechal armádní velení profesionálům, což byl jeden z jeho z mála prozíravých skutků.

Štěstím pro Sovětský svaz také bylo, že podobný amatér velel i vojskům protivníka. Jmenoval se Adolf Hitler a na jeho vrub jde katastrofa německé armády u Stalingradu, od kterého i přes naléhání svých generálů odmítl stáhnout šestou armádu.

Další Stalinova zrůdnost spočívala také v tom, že kvůli jeho neschopnosti zajali Němci velké množství vojáků Rudé armády, které ovšem on nechal prohlásit za zrádce a perzekuoval i jejich rodiny. Oslava tohoto mimořádného rudého monstra je proto vážně v rozporu se zdravým lidským rozumem.

Jan Ziegler

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Martin Exner byl položen dotaz

Kdo přesně podle vás nebere válku na Ukrajině vážně?

A co máte na mysli tou podporou Ukrajiny všemi prostředky? Měli bysme tam nasadit i vlastní vojáky? Nebyl by ale tento krok začátek třetí světová? A máte dojem, že se Ukrajině pomáhá málo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Rudý vrabec učí amerického orla demokracii

10:04 Vladimír Ustyanovič: Rudý vrabec učí amerického orla demokracii

Jsou v životě okamžiky, kdy se člověk nesmí ptát, jestli má právo promluvit, ale naopak musí promluv…