Na konci ledna Ministerstvo spravedlnosti uvedlo, že podle jeho předběžného posouzení Továrková porušila zákon o střetu zájmů (ZDE). Mluvčí rezortu Vladimír Řepka dokonce uvedl, že „po předběžném posouzení to bude v případě paní Továrkové na kvalifikaci jako přestupek, tudíž to oznámíme přestupkovému orgánu“. V únoru ministerstvo radikálně otočilo a došlo k závěru, že Továrková není ve střetu zájmů a během třicetidenní zákonné lhůty, tedy již na počátku prosince 2019 opustila všechny firmy, ve kterých působila.
To je docela šokující informace, zvlášť uvážíme-li, že vymazání z obchodního rejstříku trvá přibližně pět dnů a ještě 24. února 2020 Továrková figurovala v pěti firmách (ZDE). Kverulant byl docela zvědavý, jakým kouzlem došli podřízení Marie Benešové k tak očividné lži, a tak si od ministerstva vyžádal kopii onoho právního posouzení. Dozvěděl se, že žádné právní posouzení vlastně neexistuje: „Posouzení mělo podobu okamžité mentální analýzy údajů zjištěných z informačních systémů veřejné správy a dalších veřejně dostupných registrů a evidencí, jakož i dokladů předložených samotnou paní Továrkovou, a jeho vyústění nemělo podobu formalizovaného dokumentu, jehož kopii by Vám bylo možné poskytnout.“
Ministerstvo v dopise Kverulantovi (ZDE) také uvádí, že „paní Továrková v zákonné 30denní lhůtě učinila vše, co po ní bylo možné spravedlivě požadovat, aby výkon činností, které nejsou slučitelné s výkonem funkce členky Rady Českého telekomunikačního úřadu, ukončila“. Kverulant se s touto očividnou lží odmítá smířit a proto dnes podal oznámení o spáchání přestupku porušením zákona o střetu zájmů. Další podrobnosti naleznete v kauze Nezákonný konfliktu zájmů předsedkyně ČTÚ (ZDE).
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV