Manifestační petice za odstoupení prezidenta Václava Klause

15.01.2013 19:50 | Zprávy

Petiční akce proti krokům prezidenta republiky a zejména účelové novoroční amnestii.

Manifestační petice za odstoupení prezidenta Václava Klause
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

Ústava České republiky
Článek 65

(1) Prezidenta republiky nelze zadržet, trestně stíhat ani stíhat pro přestupek nebo jiný správní delikt.
(2) Prezident republiky může být stíhán pro velezradu, a to před Ústavním soudem na základě žaloby Senátu. Trestem může být ztráta prezidentského úřadu a způsobilosti jej znovu nabýt.
(3) Trestní stíhání pro trestné činy spáchané po dobu výkonu funkce prezidenta republiky je navždy vyloučeno.

Odvolání prezidenta, který neplní řádně povinnosti vyplývající z jeho úřadu a který jej naopak zneužívá ve svůj osobní prospěch, je však v praxi téměř nereálné. Stejně nereálná je i představa, že by prezident Václav Klaus sám rezignoval pod tlakem občanů, i kdyby jich bylo deset milionů.

Do konce funkčního období Václava Klause zbývá k dnešnímu dni 62 dní. I kdyby však zbýval pouhý týden, má smysl aktivně se postavit proti jeho krokům, zejména účelové novoroční amnestii. Dokažme Václavu Klausovi, že občanská společnost, kterou sám tak opovrhuje, tady stále je a nenechá si všechno líbit.

Petice můžete podepsat ZDE

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: petice, ParlamentniListy.cz

Jiří Čunek byl položen dotaz

Podle čeho soudíte, že je slovní hodnocení slabost?

Vždyť přeci i to může být negativní a neřekne slovní hodnocení mnohdy víc než samotná známka? A když jste u těch negativních emocí u dětí, nemyslíte, že jich denně zažívají dost i bez nějakých známek?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

P. C. Roberts: Probíhá boj na život a na smrt

15:57 P. C. Roberts: Probíhá boj na život a na smrt

Někteří lidé budou považovat můj titul za nadsázku. Není. Trump, věřím, chápe, že je v boji na život…