O co ve zprávě šlo? Evropská asociace tísňového volání varuje, že ve výbavě smartphonů od Applu chybí speciální funkce, která dokáže s vysokou přesností určit místo, odkud člověk volá na pohotovostní linku.
Asociace si zejména stěžuje na to, že funkce je dostupná u telefonů používajících systém Android, nikoli však u telefonů značky Apple. Žádá proto Apple, aby službu ve svých telefonech zpřístupnil „v zájmu bezpečnosti“ svých zákazníků. I když slovo „žádá“ je možná až moc zdvořilé. Spíš to na Applu vyžaduje.
V podstatě je tedy celá záležitost stavěná do světla: Ošklivý, zlý Apple, kterému nezáleží na zdraví jeho zákazníků, odmítá spolupracovat s hodnými záchranáři, kteří se mohou přetrhnout, aby zdraví veřejnosti ochránili. Jenomže Apple jim přitom hází klacky pod nohy.
Takže si to pojďme přeložit a zbavit nánosu propagandistických hesel.
Už dneska existují mobilní aplikace, jako třeba aplikace Záchranka, kterou si může do mobilu nainstalovat kdokoliv, kdo o to stojí. Aplikace Záchranka tedy funguje stejně jako ona blokovaná aplikace Apple, která se stala jádrem sporu. Přesto je tu drobný rozdíl. Totiž u jednoho systému si zákazník může vybrat, jestli ho chce používat. U druhého je donucen. V jednom systému má člověk právo rozhodovat. Ve druhém je nesvéprávný a je rozhodováno za něj.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV