V Evropské unii už de facto dlouhá léta spoluvládnou dvě politické strany: křesťanští a sociální demokraté. Jsou zcela oddáni tzv. tržnímu hospodářství (kapitalismu) a jeho regulaci na evropské úrovni (europeistickému supranacionalismu). Liší se jen v detailech míry regulace.
V dobách mírového soutěžení rozdílných společenských systémů se dařilo kapitál "krotit", aby byl v Evropě klid, pracující se nebouřili a nevyhráli komunisté, označovaní za pátou kolonu totalitního Sovětského svazu a jeho satelitů.
Když se však generální tajemník komunistů Gorbačov a jeho ministr zahraničí Ševarnadze, oba řídící zkorumpovanou rozvědku, dohodli s politickým reprezentantem kapitálu, prezidentem USA Ronaldem Reaganem na demontáži prvého moderního pokusu o sociálně spravedlivější společnost a prodeji satelitů Impériu, začalo na sociální frontě samozřejmě "přituhovat".
Existuje bonmot, že na studené válce nejvíce vydělali západoevropští pracující a ze socioekonomického hlediska je pravdivý. Po integraci sovětských satelitů do "tržního hospodářství" v pozici koloniií se ale začali postupně odbourávat sociální jistoty i ve "starých zemích" EU.
Nyní si velký kapitál, zejména ten finanční k němuž proudí okolo 50 procent všech zisků, žádá svou "libru masa" a tentokrát i s krví. Má dva hlavní cíle: dorazit špatně poraženého východního nepřítele a rozložit sociální hnutí doma.
Křesťaňští i sociální demokraté se sice postupně zcela podřídili americkému hegemonistickému kurzu, ale nyní socané tvrdí, že zde vládla pravice a oni, jakožto deklarovaná levice to budou dělat lépe - rozuměj lépe regulovat kapitál a při tom lézt do pozadí Washingtonu, resp. koalici Izrael-USA (Izrusa), kde ten první člen, ač menší, je řídícím orgánem.
V situace, kdy veškeré informace o evropských politicích prostřednictvím NSA proudí k velícím důstojníkům tajných služeb, armády a izraelské i americké vládě, složky s jejich prohřešky utěšeně bobtnají a Obama je nechtěl vydat ani německé kancléřce Merkelové, není tak těžké si tipnout, kdo koho zreguluje: velký kapitál chudé a vydíratelné sociální demokraty, z nichž každý potřebuje přilepšení k důchodu, či chudí a vydíratelní socani velký kapitál?
V ČR v evidentní personální nouzi nasadili jakožto svého lídra dokonce nestraníka, oblíbeného sociologa a publicistu Jana Kellera. Postupně se od něj ale distancovali už v průběhu kampaně, čehož si všimli nejen analytici, publicisté, ale samozřejmě i další. Jaká asi tak bude jeho podpora ze strany strany a schopnost realizovat alespoň část svých slibů a to i v případě, že se německý knihkupec s tlustou složkou u NSA stane šéfem Evropské komise? Na to ať si každý odpoví sám a podle toho se rozhodne u voleb.
Mimochodem, politická strana, která má v ČR méně než 50 000 členů, není podle odborníků vlastně žádná strana, jen podnikatelský projekt nebo sekta.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Milan Rokytka - profil