P. C. Roberts: Darebácké části CIA ve spiknutí proti Trumpovi

14.12.2016 9:01 | Zprávy

Mnoho zloby dopadá na hlavu Alexe Jonese. A to pro jeho zálibu vyšťourávat z tisku zajímavé informace, které běžný čtenář přelétne bez většího zájmu. Jistě má pravdu v tom, že to byly jisté části CIA – anebo lidé, kteří se za zástěnu CIA schovávali – kteří do médií umisťovali zprávy, podle nichž se Rusko nabouralo do emailů Hillary Clintonové a jejich obsah využilo ke zvolení Trumpa.

P. C. Roberts: Darebácké části CIA ve spiknutí proti Trumpovi
Foto: Repro foto ČT24
Popisek: Donald J. Trump při prvním projevu po zvolení prezidentem USA

Autentičnost Hillaryiných emailů je mimo diskuzi. Diskutabilní je však ona ruská účast na jejich vynesení na denní světlo. Protože pro tu jakýkoli důkaz chybí. Wikileaks prohlásila, že k nim se emaily dostaly ze zdroje vnitřního – a nikoliv tedy zvnějška – a někdejší šéf Národní bezpečnostní agentury (NSA) W. Binney k tomu dodal, že kdyby zdrojem bylo Rusko, NSA by o tom měla naprosto jasný důkaz.

Co je na celém sporu nejzajímavější je ovšem ta okolnost, že v něm CIA vůbec figuruje. Předpokládá se totiž, že se CIA zajímá o cizí zpravodajské služby a jejich činnost, ale nepředpokládá se, že se zajímá o záležitosti, týkající se USA. A přece je to právě CIA, používající falešné zprávy k tomu, aby delegitimizovala nově zvoleného prezidenta. A jeden z účastníků tohoto spiknutí Bob Baer dokonce vyzval k uspořádání nových voleb, protože v těch prvních prý Trump vyhrál díky ruskému vměšování.

FBI však toto prohlášení o ruském vměšování odmítá. Což je dobré, ale nedobré je, že na druhé straně činí darebácké elementy uvnitř CIA vše možné i nemožné, aby zabránili Trumpovi převzít prezidentský úřad. A důležitá otázka, která s tou snahou souvisí: Proč to asi dělají?

Jestliže neokonzervativci a oligarchové vojensko bezpečnostního omplexu jsou ochotni veřejně znásilňovat právo proti nastupujícímu prezidentovi, který by je za toto počínání mohl pohnat k soudu, nebudou stejně ochotni odklidit zvoleného prezidenta z cesty?

Vládnoucí oligarchie nechce žádné politické změny ve vztahu k Rusku či k vyvádění pracovních příležitostí z USA do zahraničí. Což znamená, že jsou připraveni proti novému prezidentu otevřeně vystoupit.

Nejsou ovšem ochotni jít ještě dál?

A co presstitutky v tom všem? Tím, že falešná a vymyšlená obvinění o ruském vměšování do prezidentských voleb ještě nafukují, připravují pro Trumpovo zavraždění půdu.

Přeložil Lubomír Man

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec: Quo vadis Evropo, USA a celý světe?

10:04 Bohdan Babinec: Quo vadis Evropo, USA a celý světe?

Nevím jak vy, ale se nepřestávám divit, že ještě před 30 až 50 ti lety se prosazovalo všeobecné odzb…