Radomil Bábek: Kdykoli vláda poručí, živnostník skočí z okna. Nebo ne?
06.01.2022 12:30 | Komentář
Po bývalé Babišově vládě nám zůstal jen smrad, mohu-li se vyjádřit mírně expresivně. Obří dluhy, rozhádaná společnost, chaos ve zvládání koronakrize a spousta tzv. vládních covidových opatření, která téměř vždy soudy dodatečně zruší a označí za protiprávní. Neměli jsme to v minulém roce jednoduché.
reklama
Největší „nálož“ dostali od vlády malí podnikatelé a živnostníci. Zavírání provozoven, omezování provozní doby, a dokonce i povinnost kontrolovat zdravotní stav zákazníků! Znevýhodňování malého podnikání vůči velkému, šikanování kontrolami. Mohli bychom to hodit na vládu, protože ta si na nás vymýšlela zákazy a příkazy, ale to by bychom si lhali do kapsy. Musíme začít u sebe.
Proč se nám nedařilo, proč nás vláda omezovala? Jak to, že si vláda dovolila opakovaně vydávat nařízení, která ji opět opakovaně soudy rušily? Odpověď je jednoduchá: Protože jsme si to nechali líbit! Ať vláda vymyslela sebevětší nesmysl, mnozí podnikatelé a živnostníci sklonili hlavu, ohnuli hřbet, a plnili, co si vláda umanula.
Vrcholu (zatím) došlo podvolení podnikatelů a živnostníků poslušným plněním povinnosti kontrolovat zdravotní stav zákazníků ve službách. Na první pohled je to zbytečné, neetické, nemorální a pravděpodobně i protiprávní. No jen si to představte, vláda rozhodla, že občané (podnikatelé) budou kontrolovat zdravotní stav jiných občanů (zákazníků). Vláda tím přesunula povinnost státu na občany, vláda se zbavila práce i odpovědnosti. Z lidí, kteří mají podnikat, a to nezávisle na státu, udělala kontrolory, a postavila je proti jejich zákazníkům. Vláda ignoruje fakt, že její rozhodnutí zpochybňují ustanovení GDPR, trestní zákoník, Listina základních práv a svobod i rezoluce Rady Evropy č. 2361/2021. Vládě drze zaúkolovala malé podnikatele a živnostníky, protože ví, že se nemohou nebo neumí bránit.
Vláda to odhadla správně – velká část podnikatelů se nijak nebrání a plní jakékoli příkazy. Jsou hospodští, kadeřnice či kosmetičky, kteří lustrují svoje zákazníky. Proč podnikatel trpně snáší vládní nesmyslné nařízení? Proč dělá něco, co mu zjevně nepřísluší, a co nemá s jeho podnikáním nic společného? Kdo jsou ti lidé a proč se tak chovají? Možná lze ty „sehnuté“ rozdělit do tří skupin:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Pravda je, že doba jde dopředu a lidé ve starším věku se mají problém ,,jít s dobou". Ale podle mě to bude problém i do budoucna, třeba pro dnešní 30. Za 30 let mohou řešit stejný problém jako senioři dnes, protože i když jsou třeba technologicky zdatnější než dnešní starší generace, tak za těch 30 ...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.