Společnost Société Générale, která je většinovým vlastníkem Komerční banky, připravuje plán razantního propouštění. O práci by mohly přijít stovky až tisíce lidí po celém světě. Propouštění se bude dominantně týkat oddělení zaměřených na investice, bez práce by však mohli skončit i zaměstnanci z podpůrných oddělení jako jsou personalisté.
Oddělení Société Générale GBIS, na které propouštění nejvíce dopadne, má více než 20 000 zaměstnanců a působí v něm jedna z hlavních francouzských odborových organizací. Současný plán pravděpodobně tvrdě narazí na odpor odborářů. Société Générale se však od propuknutí globální finanční krize před více než deseti lety potácí v problémech. Akcie společnosti jen za poslední rok oslabily o 45 procent a mnohé pobočky po světě si nejsou schopny vydělat na svou činnost.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV