Tomio Okamura: Bič na zloděje

20.08.2012 15:10 | Zprávy

Je rozdíl koupit drahé auto nebo si postavit luxusní vilu v Německu, v USA a tady u nás? Nemám na mysli cenu. Mám na mysli to, co následuje.

Tomio Okamura: Bič na zloděje
Foto: Martin Kovář
Popisek: Tomio Okamura

V zahraničí to není zběsilá jízda či večírky, ale okamžitá návštěva inspektorů z finančního úřadu. Jen tak pro pořádek vám připomenou, že podle daňového přiznání nemáte ani na chleba a ouha, vy máte nový bourák nebo barák. Auto či vilu vám ocení a případně dodaní - a buď zaplatíte  nebo vám pánové majetek zabaví.

Třeba jeden náš senátor má prokazatelně minimálně desetimilionové majetky, jejichž původ však neumí doložit. Kolik, že u něj zvonilo finančních inspektorů?

Podnět k šetření jeho majetku dostal i slavný Kalouskův finančně analytický úřad. Copak asi kluci vyšetřili? Není to těžká hádanka - nešetřili nic. Ruka ruku myje. Majetkové přiznání a okamžité zdanění velkého nedoloženého majetku je samozřejmostí ve všech civilizovaných zemích. Není to levicový populismus, jak se nám snaží mnozí namluvit. Je to přirozená obrana všech civilizovaných státu vůči zlodějům. Samozřejmě by bylo potřeba zároveň uzákonit trestní a hmotnou odpovědnost všech politiků, veřejných činitelů, soudců i úředníků, kteří mají vliv na rozdělování veřejných peněz. To by potom fungovalo mnohem lépe. Krást se prostě nesmí nikomu vyplatit. A ten, kdo si vydělal poctivě, nemá  problém příjmy doložit. A nejen to. Poctivý člověk má rázem daleko víc šancí si ve férovém prostředí peníze poctivě vydělat, protože zloději nemají šanci. Právě neustálé beztrestné rozkrádání veřejných prostředků je jedním z hlavních důvodů stavu naší země, na který pak doplácíme všichni.

Řekněte mi - co a kdo kromě zlodějů nám brání ta přiznání uzákonit?  Výmluvy na retrospektivu neplatí. Platit daně a nekrást máme v zákonech už pěkných pár století. 

Tomio Okamura

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomio Okamura

Ing. Lumír Aschenbrenner byl položen dotaz

Green Deal

Je nějaká šance, že to zelené šílenství skončí? Vždyť pokud budeme jediný, kdo mu podlehne, tak planetu to nezachrání a nás to žene jen do zkázy. Nebo myslíte, že nám lidem přinese něco dobrého? Co? Už takhle je naše ekonomika dost nekonkurence schopná – to je jen samé omezení, nařízení a byrokracie...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štěpán Čábelka: Toxická feminita. 40 % žen je agresivnějších než průměrný muž

20:22 Štěpán Čábelka: Toxická feminita. 40 % žen je agresivnějších než průměrný muž

„Nemyslím si, že nám jako společnosti příliš prospívá jednostranné vykreslování mužů jako příčin vše…