Valentin Kusák: Saudská Arábie financuje extremismus, ale hladovějícím nepomůže

29.08.2011 19:21 | Zprávy

Saudská Arábie vydává stamilióny i miliardy dolarů na propagaci islámu a wahabismu ve světě, podporuje silně výstavbu mešit a muslimských center. Na pomoc hladovějícím ale nepřispívá.

Valentin Kusák: Saudská Arábie financuje extremismus, ale hladovějícím nepomůže

Tento v současném světě nejméně demokratický stát na světě, který má obrovské zisky z ropy, přispívá jen na vybrané charitativní organizace a spolky, přičemž jejich financování je velmi nejasné. Z velké většiny případů pak peníze ze Saudské Arábie skončí v rukou extremistů. Převážně muslimské země OPEC v roce 2007 daly na potravinovou pomoc hladovějícím cca 1,5 miliónu dolarů z jimi vydělaných cca 674 miliard dolarů v roce 2007. Spojené arabské emiráty poté ze svého výdělku z prodeje ropy ve výši 63 miliard dolarů v roce 2007 přispěly celkem 50 tisíci dolary.

Tíže pomoci hladovějícím poté spočívá především na USA, z části na Evropě a různých dárcích z demokratických nemuslimských zemí. Nyní se objevily v médiích i informace, že z finanční pomoci a dotací, které dostává například Palestina, jsou placeny vysoké renty pro atentátníky, kteří jsou ve vězení za terorismus v Izraeli, a jejich rodiny. Tyto skutečnosti jsou alarmující. O tom se musí vědět již řadu let a nic se nedělo, nikdo ze světových politiků se tímto paradoxem nezabýval.

Saudská Arábie buduje soustavu  mešit a islámských center po celém světě. Tyto se pak stávají středisky extremismu. Příkladem může být mešita v Bonnu, v Německu. Saudský princ Fahd založil mešitu v Bonnu v roce 1995 a ta se stala poté spojencem při útoku na dvojčata v NY v roce 2001. Fahd v témže roce zařídil výplatu 100 miliónů dolarů Talibánu pod tehdejším vedením Usámy bin Ládina. Princezna Haifa, manželka velvyslance Saudské Arábie v USA, věnovala 130 tisíc dolarů lidem spojených později s únosem letadel při útoku na dvojčata v NY, aby se tito mohli usadit v San Diegu. Další Saud věnoval ihned mešitě v San Diegu 550 tisíc dolarů. Realitou pak je, že mešity v Bonnu a San Diegu sloužily jako základny pro 15 teroristů spojených s útoky na dvojčata v NY v roce 2001. V tomto případě vládnoucí rodině Saudů ze Saudské Arábie není líto peněz. Na podporu extremismu, wahabismu a terorismu peníze jsou.

V Saudské Arábii je zakázána výstavba kostelů a křesťané jsou brutálně potlačováni. Ministři ze skandinávských zemí si v uplynulém roce uvědomili, jaké nebezpečí s sebou nese financování rozvoje mešit na jejich územích z finančních zdrojů pocházejících ze Saudské Arábie. Vyhlásili tak princip reciprocity, když řekli „pokud mešity u nás, tak kostely v Saudské Arábii". Úmyslem skandinávských ministrů se i stalo, že tento požadavek chtěli zobecnit pro EU a proto se rozhodli předložit princip reciprocity do Rady Evropy.

Je potřeba upozornit na nebezpečnost a neudržitelnost současné situace v České republice, EU i USA. Všude dochází k tolerování vlivu Saudské Arábie, která se rozhodla svět přiřknout radikálnímu islámu. Ekonomické zájmy, otázka ropy se stávají klapkou na očích politiků, kteří umožňují zaprodání vydobyté demokracie a svobod získaných za dlouhá staletí našimi předky agresivnímu islámu.

Je potřeba, aby v České republice bylo všeobecně známo, jaká je ve skutečnosti nedemokratická Saudská Arábie, se kterou jsou na úrovni české politické reprezentace uzavírány dlouhodobé smlouvy, a jaké nebezpečí číhá v pozadí za poutavě marketingově připravenými setkáními našich politiků a vybraných podnikatelů se členy vládnoucího klanu ze Saudské Arábie.

Ing. Valentin Kusák

Předseda AntiMešita o.s. a AntiMešita-Envi o.s.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Valentin Kusák

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Proč jste si vybral za terč zrovna Feriho?

Já ho nehájím, dostal, co si zasloužil, ale ukažte mi stranu, která ve svých řadách neměla někoho, kdo byl čelil trestnímu stíhání nebo nebyl odsouzen? Je to přeci i případ ANO, kde dokonce v čele stál trestně stíhaný člověk a nikomu to nevadilo. Navážet se pak do jiných mi přijde z vaší strany dost...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: K volebním podvodům

11:34 Petr Hampl: K volebním podvodům

Druhý pohled Petra Hampla