EU po Andreji Babišovi požaduje, pokud si chce ponechat evropské dotace, aby svůj majetek převedl do „Slepého“ svěřeneckého fondu. Slepého proto, aby Babiš, nebo obecněji beneficient, neměl nad svým majetkem žádnou kontrolu, ani žádné informace o něm. Slepý se nazývá právě proto, aby beneficient vůbec nevěděl, jakým způsobem je jeho majetek spravován. K tomu je určená Třetí strana (manažer/správce fondu), jímž může být fyzická nebo právnická osoba Jinými slovy správce od beneficienta žádné příkazy nepřijímá, ani beneficientovi nesděluje, jak s jeho majetkem nakládá, resp. co bylo v rámci struktury fondu nově nakoupeno či prodáno. Samozřejmě, že po té, co by Andrej Babiš svoji politickou funkci ve vládě opustil, skončil by i jeho svěřenecký fond a majetek by se vrátil do jeho rukou.
Ukrajinský prezident Petro Porošenko si byl dobře vědom skutečnosti, že bude-li chtít od EU pomoci, nesmí být sám ve střetu zájmů (nebo alespoň ne tak okat). Celé své podnikatelské impérium proto vložil do rukou Rothschild Trustu ve Švýcarsku, který mu jeho majetek spravuje (blíže VIZ).
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: PV