Omezilo by se tak „inflační“ využívání institutu vyjádření nedůvěry vládě, kdy v ČR je současně možné vyjádřit nedůvěru vládě, aniž by současně byla většina hlasů pro novou vládu resp. nového premiéra. Čeští politici by nemohli mít jen krok A - „bořit“ vládu (odvolat současnou vládu), ale také krok B - vládu „znovu stavět“ (novou vládu resp. nového premiéra s většinovou podporou ve sněmovně). Např. krok A udělal v roce 2009 tehdejší šéf socdem Paroubek, když svrhl Topolánkovu vládu. Neměl krok B – většinu hlasů ve Sněmovně pro novou vládu.
Proto kontinuálně a programově podporujeme krok vlády ČR, která přistoupila k projednávání návrhu zákona, který by zavedl institut tzv. konstruktivního vyjádření nedůvěry vládě. Naopak s úsměvem jsem vyslechl reakci opozičního šéfa B. Sobotky, který nepodpořil tento vládní návrh a dodal, že by se vláda měla věnovat projednávání důležitějších věcí…
Opět tak ukázal, že nepodpoří ani návrh, který se pozitivně osvědčil v jiných evropských státech. Česká levice tak stále čeká na lídra typu německého exkancléře Helmuta Schmidta…Nepopulistického a zodpovědného.
Radek Augustin, místopředseda SPOZ
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Spoz.cz