Bárta (VV): Nové programové vize chci konzultovat s lidmi

24.06.2012 10:14 | Zprávy

Na volební konferenci VV jsem představil východiska pro revizi programu VV. S těmito vizemi vyslovila naše konference souhlas a já jsem rád, že se spolu s odbornými komisemi budeme moci naplno pustit do práce a program VV revidovat.

Bárta (VV): Nové programové vize chci konzultovat s lidmi
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Vít Bárta

Hlavní tezí oné revize je vytvoření vhodného prostředí pro iniciativního občana střední třídy. Takový člověk totiž doplácí jak na levicového konzumenta sociálních dávek, tak na pravicový privilegovaný velký byznys. Právě podpora např. lékařů, učitelů, malých a středních podnikatelů a dalších je klíčový pro rozvoj konkurenceschopnosti ČR. Proto chceme ČR rozvíjet investicemi do školství, vzdělávání, vědy, výzkumu, infrastruktury a inovativního podnikání.
 Za naprosto zásadní obor naši konkurenceschopnosti považují obor školství. Tomuto dlouhodobě podfinancovanému a zanedbávanému oboru se po desetiletí nevěnovala náležitá pozornost. Pro nás je naopak vzdělání naších budoucích generací prvořadou prioritou. Právě proto prosazují podstatné navýšení platů učitelů, masivní podporu dalšího vzdělávání našich pedagogů a také duálního systému – tedy progresivního propojení vzdělávání a praxe. Všechny problémy našeho vzdělávacího systému ovšem nelze vyřešit pouze nalitím peněz do stávajícího systému. Tento systém je také zapotřebí zásadně zprůhlednit a zefektivnit. Proto také podporují malotřídky, srovnávací zkoušky a státní maturity.

Spolu s těmito změnami by měla přijit i reforma VŠ a financování vědy. A také zásadní navýšení financování aplikovaného výzkumu a technických škol. Naše země má všechny předpoklady stát se znalostním centrem střední a východní Evropy, zastavit současný odtok mozků a naopak stát se vyhledávaným místem pro vzdělávání, práci a osobní rozvoj iniciativních lidi.

Našim cílem tedy je vytvoření prostoru pro iniciativu poctivých občanů. Pro malé a střední podnikání, pro inovace a výzkum, pro vše co tvoří moderní, dynamickou a konkurenceschopnou ekonomiku. Proto navrhují stavět program VV na výše zmíněných bodech a také na principiálním odbourání administrativních a systémových bariér k podnikání, na podpoře technologických inkubátorů a přílivů rizikového kapitálu do naší ekonomiky.

Toto je má vize budoucího vývoje naše země. Věřím, že jsme tvůrci vlastního osudu. A věřím, že s pomoci čestné a zodpovědné politiky můžeme již v horizontu několika let obnovit náš dynamický ekonomický růst, dosáhnout trvale vyrovnaného rozpočtu a celospolečenské prosperity.
 Zajímají nás i Vaše názory proto pokud budete mít chuť a čas, vyplňte, prosím, naši anketu na www.stojitenamzato.cz

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Vít Bárta

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vedení Prahy

V poslední době je to na magistrátu jedna kauza za druhou. Jak je možné, že je fungování magistrátu v takovém rozvratu a co bude dál? Neměl by už konečně někdo za vše nést odpovědnost? Vždyť vedení je naprosto papalášské, a že by se mu řešilo řešit problémy Prahy se taky říct nedá. Nemyslíte, že bys...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Kobza: Započala éra rozumu?

15:15 Jiří Kobza: Započala éra rozumu?

Jeden nemusí být zrovna fanatickým stoupencem politického stylu Donalda Trumpa, ale nikdo mu neupře,…