„O firemní školky je největší zájem zejména v místě bydliště, což koresponduje s lokálním mnohdy fatálním nedostatkem míst ve veřejných školkách, velikou finanční nákladností soukromých školek a absencí zařízení pro děti mladší tří let“, říká radní kraje pro sociální oblast Petr Krčál.
Slaďování rodinného a pracovního života je také zakotveno v nové koncepci rodinné politiky Kraje Vysočina, která počítá i s podporou zřizování školek v jednotlivých institucích a podnicích kraje. Diskusí zůstává i větší role mateřských a rodinných center, které Kraj Vysočina podporuje více jak čtyři roky. Jejich role by se mohla týkat i dětí, které nebyly momentálně umístěny v předškolním zařízení.
„Firemní školky by mohly vyřešit problém s malou kapacitou veřejných předškolních zařízení pro děti mladší tří let. S nedostatkem veřejných školek a pro většinu rodičů s finanční nedostupností soukromých školek se potýká mnoho měst a obcí na Vysočině“ dodává
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Kraj Vysočina