"Je to důležitá zpětná navigace pro to, co je třeba v regionálním školství dělat," prohlásil ministr na tiskové konferenci. Přivítal, že zpráva potvrzuje správnost kroků, které MŠMT v oblasti regionálního školství činí.
OECD - Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj - je mezivládní organizace 34 ekonomicky nejrozvinutějších států na světě. Česká republika jako její člen využila v roce 2010 nabídky na expertní posouzení našeho vzdělávacího systému z hlediska hodnocení.
Více o zprávě naleznete zde:
http://www.msmt.cz/pro-novinare/msmt-vita-pohled-expertu-oecd-na-zamer-overovani-vysledku
V řadě věcí zpráva OECD náš hodnotící systém vnímá pozitivně, k výtkám pak první náměstek ministra Ladislav Němec na tiskové konferenci prohlásil: „Tou nejdůležitější je riziko selektivnosti žáků. Zpráva však vychází z dat získaných v roce 2010. Situace se od té doby uplatněním příslušných vyhlášek 72 a 73 výrazně změnila k lepšímu.“
Podle ministra také ze zprávy vyplývá také potřeba ověřování výsledků vzdělávání na základních školách. „OECD nám říká, že nemáme národní údaje o výsledcích žáků. To je realita ministerstva školství. Dostávám informace ze strany OECD, z výzkumů TIMSS a PISA a vidím, jak se naše děti ve výsledcích propadají. A my stále nemáme dlouhodobé systémové informace a zpětnou vazbu na národní úrovni. Zde si velice slibují od standardů a od ověřování znalostí v 5. a 9. třídách,“ uvedl Josef Dobeš.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Ministerstvo školství