Tisíce žen, které v tomto bývalém kolosu českého oděvního průmyslu pracovaly, nedostaly odstupné a ze dne na den skončily bez práce a peněz na dlažbě a tím i jejich rodiny a děti.
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) začal řešit problémy běžných lidí trápených drobnými nedoplatky, ze kterých se staly velké dluhy a kšefty exekutorů až poté, co byl obstaven Karlův most. Doufám, že nebudeme muset čekat na bankrot velkého podniku, aby se změnil zákon o insolvenci a zaměstnanci byli vyřízeni přednostně. Velcí věřitelé se ze své pozice víceméně podíleli na řízení firmy a jejich investicích a je jasné, že nyní nesou odpovědnost. V tomto případě svoji roli ještě zřejmě sehráli zákulisní čachry profesionálních nájezdníků, kteří pokládají firmy a vydělávají na tom.
Zaměstnanec se na vedení firmy nepodílí. Je nucen okamžitě začít řešit svoji existenci. V seznamu věřitelů je díky své relativně malé pohledávce až na chvostu. To by se mělo změnit. Stát by měl lépe garantovat práva zaměstnanců, vyplatit je a pak se stát za ně věřitelem. A to nikoli částečně jako je tomu doposud.
Dagmar Navrátilová, poslankyně Parlamentu ČR za Věci veřejné
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Veciverejne.cz