Paroubek: Diagnóza šéfredaktora Šafra

13.02.2012 13:58 | Zprávy

V minulém týdnu věnoval Blesk třikrát pozornost mně a mé rodině. Samozřejmě v „dobrém“, vlastně v tom nejlepším. Vzpomínám jak dnešní šéfredaktor Blesku Šafr v lednu 2005, právě když jsem byl jako český premiér na státní návštěvě Indie, vydal - jako tehdejší šéfredaktor MF Dnes - půvabný článek pod názvem „Paroubek nebo svoboda“. Myslím, že tento článek ukazuje (politickou) diagnózu páně šéfredaktora. On vede proti mně křižácké tažení už velmi dlouho. Chce prostě zabránit mému působení v politice. Měl by to říci otevřeně.

Paroubek: Diagnóza šéfredaktora Šafra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek na ustavujícím kongresu NS-LEV 21

V knize mých pamětí „Plnou parou v politice“ popisuji velmi detailně, jak Mladá fronta Dnes desítkami článků zaměřených proti mně a proti straně, kterou jsem tehdy vedl, před volbami v roce 2006 štvala. Vyplašená část měšťanských vrstev si tehdy musela vážně myslet, že chci řídit zemi rovnou před 17. listopad 1989. Teď jsou jistě šťastni, jak zručně zemi vede pravicová koalice.

Popravdě ale - to, co psala MF Dnes před sněmovními volbami v roce 2010, bylo ještě horší. Šafr byl už v té době šéfredaktorem Reflexu a nechal svého kreslíře „vtipně“ nakreslit mou ženu při početí naší dcery. Teď už má žena – nepolitička – čeká na rozhodnutí Ústavního soudu v této kauze. Upřímně, pokud soud rozhodne v její neprospěch, půjde má žena se svým sporem k Evropskému soudu pro lidská práva. A protože existují precedenty takového případu u tohoto soudu, už dnes Šafr musí vědět, jak to dopadne. To jenom jeho nenávist posiluje, až se zdá, že je vůči mé ženě i mně patologická.

No a pak se Šafr stal šéfredaktorem Blesku. K sobotnímu článku tohoto hulváta, který mě přiřadil k největším šibalům v české politice, specializovaný na praní špinavých peněz jen několik stručných fakt:

1. nakupovat do Saint-Tropez, jak to psal v létě Blesk, pravidelně opravdu nejezdím – lež č. 1

2. drahé auto (ani jiné) nevlastním a nemám jej ani na leasing – lež č. 2

3. mou chatu pořídili již moji rodiče v roce 1965 a já ji někdy před jedenácti lety přestavěl (v běžném standardu) – lež č. 3

4. letošní koupě řadového domku ve Velké Chuchli mou ženou za 8,5 mil. Kč, přičemž 8,3 mil. Kč jsme získali z prodeje dvou bytů a navýšením hypotéky o 200 tisíc – lež č. 4

5. „vilka“ v Řecku, kterou má žena zakoupila z příjmů z prodeje autorských práv mých a její knihy, není „vilka“, ale polovina běžného dvojdomku – lež č. 5

6. žijeme v kapitalismu, proto jsem žádal za 2 knihy svých pamětí vysoký honorář. Představa, že by 6 let poté, co jsem odešel z funkce předsedy vlády, někdo, nějaký tajemný sponzor, byl ochoten zaplatit můj honorář za prodej autorských práv nakladateli 4 mil. Kč a další miliony za prodej 44 tisíc výtisků knihy, je z říše science fiction. V této zemi končí vděčnost velice rychle – lež č. 6

Dost dobře nechápu, proč ještě někdo zpochybňuje čísla prodeje mých knih. Je to závist, neschopnost přijmout fakta? Vlastně nemá smysl o tom bádat. Nevím, proč někteří zpochybňují slova váženého vydavatele. Zdá se, že Blesk nemá jasno ani v tom, že většina nákladu knihy byla prodána nikoliv internetem, ale v obchodech. Až jsem tomu uvěřil i já.

Jen by mě zajímalo, proč Blesk do sobotního přehledu šibalů nezařadil např. dva hlavní aktéry aféry ProMoPro – ministra Vondru a J. Nováka, bývalého šéfa Úřadu vlády ČR, který podepisoval všechny objednávky a dnes vede kampaň prezidentského kandidáta J. Fischera. Zřejmě už to samo jej očistilo. Proč v tomto případě nehovoří o zneužití veřejných peněz např. k vedení Fischerovy volební kampaně? Absurdní? Proč vlastně? Je to stejná logika. Platby ProMoPro probíhaly i za Fischerovy vlády a v té byl Novák dál šéfem Úřadu vlády.


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vasevec.cz

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Paroubek (ČSSD): Seriozní politické jednání vypadá jinak

11:02 Paroubek (ČSSD): Seriozní politické jednání vypadá jinak

Komentář předsedy ČSSD k vyjednávání o účasti strany na projektu STAČILO!