Letos se nicméně opakovaně ukázalo, že tento systém – ačkoliv se připravoval dlouhá léta – byl spuštěn příliš narychlo a především v neprospěch většiny středoškolských studentů, ale například i učitelů. Řada chyb a nejasností při vyhodnocování slohových prací, nestandardní obtížnost matematických testů a tak dále je toho jen důkazem.
Ukazuje se, že českému školství za posledních šest let za vlád české pravice dlouhodobě chybí koncepční vedení. Nový ministr školství Petr Fiala, který by se spíše hodil do úřednické vlády, zatím udělal jeden viditelný krok, když odvolal šéfa CERMATu Pavla Zeleného, který podle mého názoru ve své funkci naprosto selhal a odejít měl již po skončení státních maturit v minulém roce.
Řekl jsem, když ministr Fiala nastupoval do funkce, že jej budu hodnotit až podle toho, jak se postaví k problematice plateb za vysokoškolské studium. Pan ministr sice stáhl návrh na reformu vysokých škol z dílny exministra Josefa Dobeše, ale jednoznačné stanovisko stávajícího ministra školství jsem nikde neslyšel. Vyzývám proto Petra Fialu, ať jednoznačně řekne, zda se postaví pravicovým stranám ve vládě, které po zavedení školného či zápisného dlouhodobě žízní, anebo plán na zavedení školného odloží na období po nových volbách.
Národní socialisté zavedení školného pochopitelně odmítají, neboť by došlo k znepřístupnění studia části studentů například ze sociálně slabých rodin. Uvědomujeme si sice, že finanční situaci v českém školství je třeba řešit, ale nikoli na úkor peněženek rodin studentů.
Jiří Paroubek, předseda NS-LEV 21
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: NS - LEV 21