Prase, hovado, bídák. Zdeněk Zbořil odpovídá na sprostoty s básníkem a má vzkaz pro Sobotku i Chovance

09.01.2017 6:47 | Zprávy

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Ryba smrdí od hlavy, a tak by vedoucí představitelé EU a členských států měli být pohnáni k odpovědnosti za to, že nechrání své občany před „božími bojovníky“. Politolog Zdeněk Zbořil tak reaguje na slova prezidenta Miloše Zemana o neschopnosti Evropské unie bránit svoje hranice. K tvrzením zpravodajských služeb USA, že tamní prezidentské volby ovlivnili ruští hackeři, v nadsázce poznamenává, že klidné spaní nemusí mít ani Bohuslav Sobotka v obavách, jestli se neprovalí, jak to bylo s OKD a Zdeňkem Bakalou.

Prase, hovado, bídák. Zdeněk Zbořil odpovídá na sprostoty s básníkem a má vzkaz pro Sobotku i Chovance
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Zbořil

V dalším díle živě vysílaného pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech zdůraznil Miloš Zeman, že všude, kde je, ať je to Valné shromáždění OSN, či různé summity, říká, co je to za Evropskou unii, nedokáže-li bránit svoje hranice. Dokladoval to na atentátníkovi z Berlína, kdy se vraždící Tunisan potloukal po celé EU, měl na krku několik trestných činů, ale nikdo ho nevyhostil. Prezident také kritizoval, že nedokážeme deportovat podezřelé z muslimského terorismu, necháváme je na území Evropské unie a pak se divíme. „Pan prezident neustále opakuje, podobně jako někteří osvícenější evropští politici, svou oblíbenou mantru o ‚ochraně vnější hranice Schengenu‘. Mně se to už před dvěma lety zdálo trochu nepřesné, protože se tím celá věc stává záležitostí policie, celníků, nebo dokonce jakési nové pohraniční stráže,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Zbořil.

Politický analytik poukazuje na to, že například jihozápadní hranice přece nemohou chránit nějací lépe vyzbrojení Chodové. „Když jsme si, ať už rádi, nebo z donucení, pozvali přistěhovalce, o kterých od začátku víme, že jsou mezi nimi ozbrojení muži, kteří do EU přicházejí zabíjet, musíme chránit nejen hranice, ale celé území Evropské unie. Armáda, policie, hasiči a třeba obnovená Civilní obrana musí spolupracovat a vysvětlit přicházejícím, že nejde ani o integraci nebo o asimilaci, ale o dodržování zákonů. Nám se daří některé přistěhovalce s bídou identifikovat. Zejména dobře nám jde platit ze státní kasy nebo kasy EU, těm, kteří o sobě tvrdí, že se o přistěhovalce postarají a že ‚to zvládnou‘,“ upozorňuje politolog.

Na ochranu Evropy před „božími bojovníky“ bruselské elity nemyslí

„To, že to nezvládají, vědí lidé nejen v Paříži, Nice, Berlíně nebo v Calais a na balkánské cestě, o novodobých boat people ani nemluvme. Co ale víme s jistotou, je, že ‚ryba smrdí od hlavy‘ a že by vedoucí představitelé EU a členských států měli být pohnáni k odpovědnosti. Včetně Jense Stoltenberga, generálního tajemníka NATO, který organizuje stínová cvičení na Baltu a nevšiml si, že v Evropě, kterou má chránit, existuje městská guerilla, postaru partyzánská občanská válka. Nepoužívají se v ní sice letadla, rakety, mateřské letadlové lodě, tanky a artilerie, jen to, co mají ‚boží bojovníci‘ po ruce. Těm mrtvým je to ale jedno, odkud smrt přilétla nebo přišla. Když dokážeme trestat pašeráky lidí, pokud je chytneme, pak musí být potrestáni i ti, kteří svou nečinností toto pašování umožňují,“ tvrdí Zdeněk Zbořil.

Prezident Miloš Zeman v rozhovoru vysvětloval, že není xenofob, jen varuje před neintegrovatelností muslimské komunity. „Nadávky xenofob, islamofob, šovinista nebo nacionalista, antisemita a jiné jsou jen důkazem, že si s problémem přistěhovalců nevíme rady. Nadávky nám dovolují zbavit se frustrace, ale už jen ta nadužívaná a bohaprázdná slova integrace nebo asimilace! Jsme na tom trochu jinak než Západ, který vedl kruté koloniální války v místech, odkud k nám přistěhovalci přicházejí, ale přesto i my s nimi máme své zkušenosti. Evropu chtěl kdysi sjednotit k obraně před islámským chalífátem a Osmanskou říší Jiří z Poděbrad, staleté zkušenosti s islámem měli králové uherští a skoro 400 let Habsburkové. Islám mohli poznat Čechoslováci i v posledním půlstoletí, když do islámských zemí jezdili za prací, nikoli aby kořistili,“ připomíná politolog.

Podle falešných dokladů a příběhů nelze neintegrovatelné identifikovat

„A pokud jde o ty ‚neintegrovatelné‘, tak ti se špatně identifikují podle jejich falešných dokladů a jejich příběhů, které vyprávějí prvnímu pochůzkáři nebo pomocníkovi ‚v oblasti lidských práv‘ o tom, kdy jim, kde a jak kdo ubližuje. Pan prezident by ovšem mohl vážit slova o ‚neintegrovatelnosti muslimské komunity‘, protože je to s ní stejné jako s ‚neintegrovatelností‘ jakékoli náboženské komunity. Natož nějaké fanatické sekty. S tím mají bohaté zkušenosti ve Spojených státech; a nejde jen o barvu pleti a černé Muslimské bratrstvo. I my v Evropě jsme uměli fyzicky likvidovat kacíře nebo ‚pravověrné‘, stejně jako občanskou společnost odmítající aristokraty. A kolik bylo neintegrovatelných obětí z těch, kterým jsme oktrojovali evropskou tyranii hodnot?“ ptá se Zdeněk Zbořil.

Jednou pochvalně a jednou kriticky se prezident vyjádřil na adresu ministra vnitra Milana Chovance. Souhlasil s ním ohledně nošení zbraní, ale zkritizoval ho za nově vznikající centrum proti dezinformacím a propagandě. Nazval jej mimo jiné Bobligem z Edelstadtu. „Nemám rád cenzuru,“ uvedl doslova s tím, že lidé v centru nemají monopol na pravdu, což prý ve svobodné společnosti nemá nikdo, a mohou dezinformovat daleko více než nějaký novinář. Odmítl také moderátorovu otázku, že by ParlamentníListy.cz byly dezinformačním listem. „Uveřejňují i kritické názory vůči mně,“ podotkl. „Samozřejmě, přispěvatel nebo čtenář Parlamentních listů nemusí být hulvát jako David Černý, autoři Britských listů, herci, herečky a podobní histrióni, kteří mají pro prezidenta Zemana jen nadávky. Někdy tak vulgární, že to vypovídá více o nich než o tom, komu jsou určeny,“ míní politolog.

Ministr vnitra je už tak posílen, že je namístě se začít bát  

Přesto se mu nezdá, že by zrovna PL.cz byly hlásnou troubou Miloše Zemana. „Dokonce si myslím, že spíše jeho názory přetiskují a komentují, než aby je třeba po dohodě s panem Ovčáčkem prezentovaly. Já sám si často kladu otázku, zda prezident dělá to, co musí, nebo to, co může, ale to ještě neznamená, že ho miluji, nebo nenávidím. A pokud jde o jeho ambivalentní vztah k panu Chovancovi, toho jsem si všiml po té mediálně veleslavné schůzce v Lánech, v souvislosti s reorganizací Policie ČR a nyní po porodu CTHH. Pokud jde o pana ministra vnitra, je to zajímavější story, protože v současné době mu vláda, ale i Parlament, předaly tolik možností posilovat autoritářský vztah k politice či věcem veřejným, že bychom se toho měli, terorismus neterorismus, obávat. Na rozdíl od něho, prezident může jen tak trochu zlobit,“ říká pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Zbořil.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pravda a láska proti Trumpovi. 17. listopad bude horký

4:44 Pravda a láska proti Trumpovi. 17. listopad bude horký

Ponesou se letošní oslavy událostí 17. listopadu 1989 ve jménu protestů a nesouhlasu se zvolením Don…