Po několikadenním dohadování hejtmani nakonec požádali vládu o prodloužení nouzového stavu o čtrnáct dní. Téměř beze změny pokračují veškerá opatření dál.
„Nechci, jak říkal jeden český politik, naslouchat trávě růst, ale zřejmě šlo o nikoliv náhodné spojení několika aktivit – útoku Ústavního soudu na řádný průběh volební kampaně a voleb samotných, na pokus nevládních stran pohrozit menšinové vládě možným vyslovením nedůvěry a vyvolat ústavní krizi ve prospěch Senátu PČR, systematickou agitaci ČT ve prospěch v minulých volbách do Poslanecké sněmovny neúspěšných politických stran, dnes skrytých do dvou nesourodých volebních koalic, navíc v době hygienicko-epidemiologické nejistoty,“ předesílá politolog Zdeněk Zbořil.
„Jednání Sněmovny ukázalo, že šlo především o nezodpovědnou obstrukci, ke které se v hlasování připojily i KSČM a SPD, které se k této účasti na přeformátování antibabišovského programu připojily,“ dodává.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Daniela Černá