Opět u nás proběhly debaty o tom, kdo nás osvobodil. A zda nás Sověti osvobodili, nebo okupovali. Jak se události na Ukrajině a vztahy s Ruskem propisují do tématu konce války v Německu? Co se mění a co by o tom český čtenář měl vědět?
Myslím, že to je jasné: ve čtyřicátém pátém nás Sověti osvobodili (velkou část území ČR jen proto, že Američané zůstali stát u Plzně). No a v šedesátém osmém nás Sověti spolu s armádami Polska, Maďarska a Bulharska okupovali. V Německu to tak jednoznačné není. 8. květen je pro Němce konec války, kterou prohráli. Rudá armáda na části území zůstala jakožto okupační vojsko a až do rozpadu východního bloku to území držela obsazené...
Do našeho veřejného prostoru prosakuje několik nařčení vůči vaší osobě či vůči AfD: že jste byl v Bělorusku a přiznal jste to teprve poté, až se na to přišlo. AfD jako celek prý „kooperovala“ s činiteli v Rusku za účelem šíření protiukrajinských nálad. A že mládežnická organizace AfD byla německou tajnou službou popsána jako „extremistická“. Co je na tom všem pravdy?
Wow! Celá snůška všech hejtů proti naší straně i mé osobě za poslední tři měsíce v jedné otázce. To je dobré. Tak kde začít?
Ano, je pravda, že naši mládežnickou organizaci tajná služba označila za pravicově extremistickou, spolu se dvěma dobročinnými organizacemi, Ein Prozen a Institut fuer Staatspolitik. Proč? Protože zastávají názor, že německá národnost není to samé jako německá státní příslušnost.
To druhé, že AfD kooperovala s nějakými ruskými stratégy, a dokonce se přitom spojila s komunistkou Wagenknechtovou, je výmysl novinářů z Washington Post. Je to takový zoufalý pokus zdiskreditovat to mohutné hnutí proti válce na Ukrajině, které ovládlo velkou část německé společnosti, a to napříč politickým spektrem. K jejich vlastnímu překvapení na těch demonstracích stojí stoupenci komunistů, Zelených i AfD vedle sebe. Ale ne proto, že by to tak zorganizoval nějaký superbrain v Kremlu, ale proto, že nechtějí válku.
No a Bělorusko? Jistěže jsem tam byl, stejně jako v Polsku, Estonsku, na Litvě či Ukrajině. Je to můj džob, jsem zahraničněpolitickým mluvčím naší strany. A jak ‚tajná‘ ta cesta byla, se může každý přesvědčit ze záznamu tiskové konference. Každému novináři, který se na to ptal, jsem poskytl odpověď. https://www.youtube.com/watch?v=XxLXpbceHwg
Celý ten pseudo skandál vyrobilo Sorosovo NGO Correctiv, den před zveřejněním naší mírové iniciativy v Bundestagu, aby tak něčím negativním překryli zpravodajství o té důležité iniciativě. To je jejich běžný postup.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jaroslav Polanský