Tak v Polsku se po osmi letech zřejmě vymění vládní garnitura. Nepřipomíná vám to trochu český scénář? Osm let „těch zlých“, aby se pak ukázalo, že s těmi „hodnými“ je to ještě horší?
Ono to prakticky všude na světě jde z bláta do močálu. Nebo se nám to tak možná jen jeví, nevím. Jak často a nerad tvrdím, kdyby volby něco změnily, už dávno by je zrušili. A dokonce mám pocit, který jsem dřív neměl, že už toho nedokážou ani příliš mnoho zbrzdit – což jsem bral jako jedno z malých pozitiv. Nicméně dobří, hodní a zlí jsou relativní pojmy a v celkovém kontextu nic neříkající. Protože nežijeme v pohádce a co se politiky a reálného světa týká, tak nic není černobílé a každý z nás, politiky nevyjímaje, má v sobě kus anděla i ďábla. Otázkou pak je v jakém poměru.
Česko má svou první oběť řádění Hamásu. Politici, zejména z TOP 09, projevují lítost rodině a příbuzným. Zdá se vám, že dění v Izraeli jde současné vládě nesmírně vhod? Může dělat silná prohlášení, odsuzovat Hamás, projevovat lítost, a to vše bez jakékoliv obavy, že by to mělo nějaké následky.
Dění v Izraeli stejně jako dění na Ukrajině jde na ruku zejména „majitelům klíčů“ a vrchním globalistům. A ano, v kontextu prefabrikovaných frází a nic neříkajících prohlášení – navíc beze strachu z jakékoliv zodpovědnosti – pak toto dění jde na ruku i současné, proti zájmům českých občanů konající, loutkové vládě soudruha profesora Fialy. Ne že by předchozí vlády nebyly loutkové, ale byly loutkové řádově méně.
Americká ministryně financí uvedla (a Joe Biden to potvrdil), že si USA mohou dovolit sponzorovat dvě války zároveň. Nelže dotyčná paní, když dluh USA je v poměru k HDP 120 %, nízké úrokové sazby jsou ty tam a Kongres momentálně ani nemá svého předsedu?
Pokud by svět fungoval reálně dle skutečných „kupeckých“ počtů, pak by to samozřejmě možné nebylo. Ale vzhledem k tomu, že často jde už jen o virtuální čísla, se kterými lze šachovat či manipulovat – ostatně podobně jako u voleb – tak je možné všechno. Další věcí je, jaké zájmy mají USA, respektive ti, kteří za USA skutečně stojí, v oněch dvou válkách. Zřejmě mají spočítáno, že z nějakých důvodů se jim to vyplatí. Ať už geopolitických, finančních či jiných. Peníze a čísla jsou pouze prostředkem k dosahování cílů – které se skrze ně dosahují snáze než bez nich. Jakkoliv jsem toho času vystudoval ekonomii, mám za to, že ekonomie sama o sobě bez dalších faktorů a proměnných už – anebo to tak bylo vždy? – nedokáže popsat realitu ani predikovat do budoucna.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Karel Šebesta