EU financuje islámský terorismus. Máme se ještě na co těšit. Benjamin Kuras o londýnském útoku, Turcích, Trumpovi, brexitu i Le Penové...

30.03.2017 11:24 | Zprávy

ROZHOVOR Spisovatel Benjamin Kuras připomíná obvyklé politicky korektní bláboly všech dnešních vládnoucích politiků, dokazující, že islamisté už nad těmi „našimi hodnotami“ zvítězili. „Už jsem taky párkrát navrhoval vystoupit ze Schengenu, nejlíp celý Visegrád. Pak by bylo přinejmenším možné kontrolovat, kdo nám sem z Rakouska a Německa přichází a jak s ním jednat,“ řekl.  

EU financuje islámský terorismus. Máme se ještě na co těšit. Benjamin Kuras o londýnském útoku, Turcích, Trumpovi, brexitu i Le Penové...
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Centrum pro studium politického islámu vychází z ilegality. V Praze se konala uzavřená debata Benjamina Kurase a Billa Warnera s pozvanými. ParlamentníListy.cz byly mezi nimi

Co říkáte teroristickému útoku v Londýně spáchanému muslimem pákistánského původu?

Nebyl pákistánského původu, jak zpočátku mylně hlásila TV Channel 4 a po ní to opakoval Islámský stát, nýbrž rodilý Brit bílé matky a černého otce a na islám konvertoval ve vězení. Tedy, dá-li se věřit BBC víc než Channel 4. Což by potvrzovalo, že asi nebyl Islámským státem řízen, nýbrž pouze „adoptován“ po činu. Asi podobně jako mnohé jiné útoky „osamělých vlků“, u nichž se napojení na IS nedá prokázat, kromě zjevných sympatií a společné ideologie. Což by taky znamenalo, že individuální teroristé nejsou uhlídatelní a předvídatelní. Před lety byl v hledáčku britských bezpečáků, pak z něho odpadl jako neakutní případ, čili ne bezprostředně nebezpečný. Vzhledem k tomu, že britská bezpečnost zvládá souběžné sledování přibližně 10.000 osob, znamenalo by to existenci 10.000 lidí nebezpečnějších, než byl on. Máme se tedy zjevně ještě na co těšit.  

Jak hodnotíte to, jak se k teroristickým útokům a islamizaci Británie staví vláda Konzervativní strany a premiérka Mayová?

Bylo zajímavé sledovat vývoj informování. Zpočátku BBC citovala od policie a politiků „akt islámského terorismu“. Pak se to opravilo na „terorismus islamistický, který je perverzí islámu skutečného“. A nakonec se to překřtilo na „terorismus internacionální“, který „nad našimi hodnotami nikdy nezvítězí“. Obvyklé politicky korektní bláboly všech dnešních vládnoucích politiků, dokazující, že už nad těmi „našimi hodnotami“ zvítězil.  

Jak reagují obyčejní Britové? Začínají se probouzet, nebo jejich spánek je hluboký a přijali islamizaci za nezvratitelný fakt? Nebo si to nechtějí připustit?

Hluboký spánek. A slzení dojetím, že k „jednotě Londýňanů“ a obraně „našich hodnot“ patří i muslimský starosta a ošátkované muslimky zapalující svíčky a držící se za ruce s ostatními truchlícími. Islám do Londýna prorostl jako břečťan. Ostatní Londýňané se už jen chlácholí nadějí, že se jim „polondýnští“ a zůstane „umírněný“.

Někteří Mayovou přirovnávají k Thatcherové? Je to dle vás namístě?

Snad jen v současném přístupu k EU. Jinak ale Thatcherová byla nepřirovnatelná. Na omluvu Mayové se možná dá připomenout, že v době Thatcherové ještě dodoutnával jakýsi ten echt konzervatismus, o nějž se mohla ve straně opřít. Ten už Mayová k dispozici nemá, Cameron jej proměnil v bezbřehý liberalismus.

Jak hodnotíte dosavadní postup brexitu? Zvládnou to Britové? A bude se vláda snažit, aby to Britové zvládli?

Historicky Britové vždycky fungovali nejlíp, když byli přitlačeni ke zdi, nebo hozeni do vody, či jakého přirovnání chcete použít. V této fázi se zdá, že by brexit mohl přece jen být komplikovanější a mít tvrdší dopad, než si „brexiťáci“ představovali, ale doufejme, že Britům i při dnešních kýčovitých emocích a dojetí z „našich hodnot“ zbyla nějaká ta potřebná otužilost a tradiční schopnost brát věci „s tuhým horním rtem“, jak staré anglické rčení nazývá schopnost brát nepříjemnosti se stoickým klidem a výdrží.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

odchod do důchodu

Myslíte, že prodloužení věku ochodu do důchodu náš systém spasí? Není hlavní problém v tom, že se nerodí tolik dění a není třeba změnit toto? A divíte se, že se jich rodí tak málo, když je naše životní úroveň tak mizerná a co si budeme nelhávat, pokud máte děti, ještě vám klesne? Nejde mi o to být b...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To už rovnou mohli chválit soudruha prezidenta.“ Vyoral a angažovaná otázka z AZ kvízu

16:32 „To už rovnou mohli chválit soudruha prezidenta.“ Vyoral a angažovaná otázka z AZ kvízu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA - Komentátor se věnoval „moderní“ otázce v populární soutěži AZ kví…