„My v Česku nechceme multikulturní ekofanatický pirátostán,“ řekl ve Sněmovně premiér Andrej Babiš. Za to dostal kromě předžalobní výzvy od Pirátů také řadu urážek. Komentátor Petr Honzejk o něm napsal, že „Babiš rozjíždí kampaň xenofobie a lží“ a apeloval na jeho poradce, ať nezrazují svůj kosmopolitní světonázor. Proč podle vás vyvolala mezi liberály slova o pirátostánu takový rozruch a rozčílení?
Pohled pana Babiše byl sice velmi zkratkovitý a zjednodušený, ale v zásadě pravdivý. Jedna věc je totiž program a stanoviska v něm, druhá je reálná politika, kterou Piráti razí, pro co ruku zvedají, ať už v našem či evropském parlamentu. A tam je proimigrační progresivistický ekofanatický směr vcelku jasně znatelný.
Jak jinak si vysvětlit 230 miliard, které se Hřib v době masivního výpadku příjmů rozhodl “nainvestovat” do klimatického plánu Prahy? Jak jinak chápat podporu politických neziskovek, které chtějí tak moc začleňovat, integrovat a skrývat skutečné dopady migrace a multikulturního začleňování? Nemluvě o neustálém tlaku na pošlapávání svobody projevu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jakub Vosáhlo