Hladomor. Středověk. Zánik. Bašta a Zelený úděl: Mrazivé informace

15.08.2021 20:52 | Rozhovor

„Předobraz a inspirace Zeleného údělu – čínský Velký skok vpřed – před 60 lety během pouhých 3 let způsobil hladomor, kterému podlehlo asi 40 milionů lidí. Jde o jediný hladomor v historii lidstva, jejž nezpůsobila ani válka, ani přírodní katastrofa, ale „jen“ špatně připravená a násilně prosazovaná politika modernizace ekonomiky a společnosti. Zelený úděl má stejné ambice, a také velmi rychle podobně katastrofálně dopadne,“ domnívá se exministr, bývalý diplomat, publicista a lídr kandidátky SPD v Pardubickém kraji Jaroslav Bašta. „Pokud se Green Deal povede prosadit tak, jak je dnes navrhován, zlikviduje nejen Evropskou unii, ale ve spojení s masovou migrací také naši civilizaci. Prozeleníme se někam do doby kamenné,“ dodává zlověstně.

Hladomor. Středověk. Zánik. Bašta a Zelený úděl: Mrazivé informace
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Jaroslav Bašta

Evropská unie používá dvojí metr i na ilegální migranty, píšete ve svém textu. Jak a proč? 

Ten rozdíl velice snadno uvidíte, když srovnáte přístup k nelegálním migrantům na severovýchodě Evropské unie, v Litvě i Lotyšsku – a na jihu třeba v Itálii nebo v Maďarsku. Na severu je členským státům v boji proti migraci dovoleno skoro vše: nasazení armády, stavba plotu, ignorování žádostí o azyl, zatčení po překročení hranic, internace v táborech a nakonec i násilné vrácení do Běloruska. To vše vychází z usnesení parlamentů, že masová nelegální migrace představuje hybridní agresi, jejímž cílem je destabilizovat politickou, ekonomickou a humanitární situaci v zasažené zemi. Běloruský prezident Lukašenko, který tuto akci organizuje, se netají tím, že jde o jeho pomstu za sankce a podporu běloruské opozice. Dlužno poznamenat, že počet „hybridních agresorů“ nedosáhl ani deseti tisíc.

Itálie se jenom v letošním roce potýká minimálně s desetinásobným počtem zájemců o unijní sociální systém. Protože však transport migrantů nezajišťuje diktátor Lukašenko, ale „humanitární“ neziskové organizace ve spolupráci s libyjskými pašeráky lidí, káráni a trestáni jsou naopak ti politici, kteří se migraci snaží brzdit či zastavit. Jako příklad lze uvést bývalého italského ministra vnitra Salviniho, kterému dlouho hrozilo dlouholeté vězení za to, že plnil svoji zákonnou povinnost a bránil italské hranice před pašeráky lidí. Naopak, německá kapitánka lodi Sea Watch 3 Carola Racketeová, která se svým plavidlem naloženým migranty prorazila blokádu a málem zabila italské policisty, se dočkala ovací v Evropském parlamentu. 

To, že při své „vodní taxikařině“ musela spolupracovat s libyjským organizovaným zločinem, nikomu nevadilo. Migranti využívající při své cestě do Evropy služeb organizovaného zločinu a jejich „neziskových“ pomocníků, jsou přijímání s otevřenou náručí jako chudáci uprchlíci. Z těch, kteří využili cestovní kancelář firmy Lukašenko, se stávají hybridní agresoři. Lepší ukázku unijního dvojího metru nenacházím. 

Ambiciózní Zelený úděl (Green Deal) způsobí podle kritiků ekonomickou katastrofu, výrazné zdražení energie a snížení životní úrovně obyvatel. Jak ho vidíte vy?

Předobraz a inspirace Zeleného údělu – čínský Velký skok vpřed – před šedesáti lety během pouhých tří let způsobil hladomor, kterému podlehlo asi 40 milionů lidí. Jde o jediný hladomor v historii lidstva, jejž nezpůsobila ani válka, ani přírodní katastrofa, ale „jen“ špatně připravená a násilně prosazovaná politika modernizace ekonomiky a společnosti. Zelený úděl má stejné ambice, a také velmi rychle podobně katastrofálně dopadne. 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová: V roce 1989 jsem zvonila klíči. Dnes se lidé už zase bojí

12:41 Schillerová: V roce 1989 jsem zvonila klíči. Dnes se lidé už zase bojí

Brutální kritika vlády Petra Fialy za kroky, které si před ní nedovolil v polistopadové historii uči…